AFFLIGEM - Vernieuwde Bellekoutersite officieel geopend

Foto's © Jacky Delcour

Foto © Jacky Delcour

Foto © Jacky Delcour

Foto © Jacky Delcour

Foto © Jacky Delcour

Foto © Jacky Delcour

Foto © Jacky Delcour

Foto © Jacky Delcour

Foto © Jacky Delcour
Vrijdagavond werd de vernieuwde Bellekoutersite officieel geopend door vicepremier en minister van defensie Pieter De Crem, burgemeester Walter De Donder en OCMW-voorzitter Els Van Nieuwenhove.
Na de verschillende toespraken, en onder het alziend oog van vele genodigden, werd het lint doorgeknipt en volgde een rondleiding door de verschillende diensten.
“De Bellekoutersite, waar van 1964 tot 1977 het houtfineerbedrijf Boplaco gevestigd was, werd per 1 januari 1978 in gebruik genomen door de gemeente. Men koos toen jammer genoeg voor decentralisatie en versnippering van de dienstverlening, door de OCMW-administratie onder te brengen in het oud gemeentehuis van Teralfene en de bibliotheek in het oud gemeentehuis van Hekelgem. Beide gebouwen waren sindsdien aan renovatie toe. Het heette toen een tijdelijke situatie te zijn, die duurde tot vandaag. Daarenboven ontwikkelde men voor de Bellekoutersite een BPA dat geen ontwikkelingsperspectieven bood voor de toekomst. Zelden is men met een dergelijk uniek potentieel aan mogelijkheden zo ondoordacht te werk gegaan. Vandaag werken wij voor deze site aan een RUP dat voorziet in een finale logische ordening als dienstverlenend centrum voor Affligem”, aldus burgemeester Walter De Donder.
Zaterdag 25 mei is de Bellekoutersite, het gemeentehuis, de bib en het OCMW, open voor het publiek en dit van 14 tot 18 uur. Op het feestprogramma staat onder andere ook een vertelwandeling van de oude naar de nieuwe bibliotheek, het luisteren naar verhalen voor kinderen, workshops en een optreden van de leerlingen van de Academie August De Boeck.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Colpaert | 10 apr 2025
Marc Colpaert | 08 apr 2025
Marc Colpaert | 03 apr 2025
Marc Colpaert | 02 apr 2025
Marc Colpaert | 31 mrt 2025
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Marc Colpaert | 24 mrt 2025
Marc Colpaert | 24 mrt 2025
Marc Colpaert | 24 mrt 2025
Marc Colpaert | 24 mrt 2025
Marc Colpaert | 24 mrt 2025
Guido | 21 mrt 2025
Guido | 21 mrt 2025
Marc Colpaert | 20 mrt 2025
Guido van Cauwelaert | 19 mrt 2025
Marc Colpaert | 18 mrt 2025
Guido van Cauwelaert | 17 mrt 2025
Guido | 15 mrt 2025
Guido | 12 mrt 2025