Nationaal goud voor Xander Lamberts van LRV Heideruiters Kester



Nationaal goud voor Xander Lamberts van LRV Heideruiters Kester. Over goede genen gesproken. Xander is de zoon van Jan Lamberts en Inge Vandael. Na zijn zus Julie die in 2024 de Nationale Titel Outdoor Zwaar pakte kon Xander niet achterblijven. Hij zei vooraf “ik zal ervoor gaan”. Maar zeggen is 1, het dan ook waarmaken, is ongelooflijk. Op zijn nog jonge leeftijd is deze overwinning reeds de 5e nationale titel voor Xander Lamberts (4 bij de pony’s en 1 bij de paarden).
Het was, voor mij als commandant van de rijvereniging Heideruiters Kester, fijn om vanop de eerste rij van de tribune zo’n prestatie mee te maken. Dit was echt topsport van de bovenste plank! Ik vraag mij af of het ooit al gebeurd is dat iemand 5 wedstrijden op rij wint, inclusief provinciaal en nationaal kampioenschap.
Xander en Otje reden drie selectiewedstrijd en reden driemaal met de gouden medaille naar huis. Ook op het Brabants provinciaal kampioenschap toonden ze hun topvorm en behaalden ze de titel. Op zondag 8 maart 2026, een week na hun deze provinciale titel hebben de 16-jarige Xander Lamberts, lid van LRV Kester en zijn 6-jairge merrie Otje nu ook goed gewonnen op het Nationaal Indoorkampioenschap van de Landelijke Rijverenigingen te Oud-Heverlee, in de springklasse Midden. Twaalf combinaties reden twee foutloze basisomlopen en plaatsten zich voor de ultieme barrage. In die barrage bleven vier combinaties opnieuw foutloos. Xander Lamberts uit de rijvereniging Kester mocht als voorlaatste aan de start en wist de snelste tijd van die vier combinaties neer te zetten. Hij demonstreerde op zijn jonge leeftijd wat barrage-rijden betekent, bleef rustig, behield het overzicht, profiteerde maximaal van de grote galop van zijn lievelingsmerrie en vond in elke wending de perfecte korte lijn. Iedereen dacht dat de behaalde tijd in de barrage al heel scherp stond maar toen deed Xander er nog bijna een volle seconde af.
Zo won hij dus het nationaal kampioenschap met Otje, een dochter van Nixon van ’t Meulenhof, uit de fokkerij van Raf Kooremans. Eline Lopes reed Bellini Z (v. Bufero van het Panishof) naar het zilver. De bronzen medaille ging naar Nicolas Van De Pol en Copine de L’Heribus (v. Copin van de Broy).
De overwinning van Xander was een ontlading van jewelste. Opa Jos ging door het dak en de supporters konden hun geluk niet op. Chapeau Xander ! Voor een nog zo jonge gast, al een grote Mijnheer”, aldus commandant Marc Van Hoegaerden
