ERFGOEDDAG 2025 bracht oude sporten tot leven in Herne

C21

ERFGOEDDAG 2025 bracht oude sporten tot leven in Herne

Editie_herne_erfgoeddag_2__kopie_
Leren boogschieten.- Foto Marc Colpaert
 
Editie_herne_erfgoeddag_3__kopie_
Kinderen leren kaatsen.- Foto Marc Colpaert
 
Op zondag 27 april 2025 vond de eerste Pajottegemse Erfgoeddag plaats! Onder het thema 'Sport en Spel' organiseerde de fusiegemeente een groots erfgoedfeest op enkele unieke locaties. Van een wielerexpo tot initiaties in traditionele sporten en volksspelen ter hoogte van het kaatsplein in Herne.
 
 
Kaatsen of schieten op de liggende wip het kon allemaal in Herne tijdens de erfgoeddag. Altijd al willen kaatsen of boogschieten op de liggende wip? Dit was je kans op zondag 27 april beter gekend als de erfgoeddag! Ervaren instructeurs lieten de mensen kennismaken met deze eeuwenoude sporten. Zowel kinderen als volwassenen waren welkom om hun talenten te testen en zich onder te dompelen in de sporttradities van weleer.
 
Deze activiteiten werden georganiseerd door de dienst vrije tijd in samenwerking met Koninklijke Gilde Onze Lieve Vrouwe Herne, Koninklijke Schuttersgilde Sint-Sebastiaan Sint-Pieters-Kapelle, Schuttersgilde Willem Tell Galmaarden en Kaatsclub Herne Statie. Ondertussen waren enkele vrijwilligers aan het werk om kinderen wegwijs te maken in de kaatssport.
 

 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
27 apr 2025
Marc Colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Colpaert | 15 apr 2025

archief