TERNAT - Tijlers sluiten seizoen muzikaal af

C21

TERNAT - Tijlers sluiten seizoen muzikaal af

Editiepajot_ternat_toneel_tijl_foto_els_van_vaerenbergh
Foto's Els Van Vaerenbergh
 
Editiepajot_ternat_toneel_tijl_foto_els_van_vaerenbergh__1_
Foto's Els Van Vaerenbergh
 
Editiepajot_ternat_toneel_tijl_foto_els_van_vaerenbergh__2_
Foto's Els Van Vaerenbergh
 

Het toneelseizoen zit erop, maar bij ToneelTijlTernat zitten ze ook nu niet stil. Tijdens een workshop verfijnden de leden hun zangtalent en begin deze maand werd hun productie Alles voor de tuin bekroond met een eerste categorie op het provinciaal toneeltornooi. Op 23 juni nodigen de Tijlers oude maar ook geïnteresseerde nieuwe leden uit op hun algemene vergadering in cc De Ploter.

Iedereen kan zingen. Of dat zegt men toch altijd. Of die bewering ook klopt, onderzoeken de spelers van ToneelTijlTernat deze maand tijdens een workshop rond zang en stemgebruik. Ooit hopen ze dankzij deze ervaring een revue op de planken te zetten. Coach Erwin besteedt vooral aandacht aan een goede opwarming van de stem en een correcte ademhaling. Als acteur bij de Liedekerkse toneelkring De Motoen weet hij wat een acteur allemaal wil doen met zijn stem. Ook de bezoeker op de achterste rij moet horen wat er gefluisterd wordt op de scène en als een acteur zijn ziel uit zijn lijf moet schreeuwen op het podium, moet hij bij de tweede voorstelling ook nog bij stem zijn. Ondertussen hebben de Tijlers al een uitgebreid repertoire met liedjes uit bekende musicals als Cats, Oliver en The Sound of Music.
 
De resultaten van deze workshop zijn vanaf volgend seizoen al te bewonderen op de planken van cc De Ploter. Maar dat er ook vorig seizoen al geschitterd werd, is bewezen. Met Alles voor de tuin van Edward Albee haalden de spelers onder regie van Alex Cassiers een eerste categorie binnen op het provinciaal toneeltornooi. Ze werden vooral geprezen om hun inleving in de personages en hun “gedurfde keuzes, waarbij het aanwezige talent optimaal kansen wordt gegeven”, aldus het juryrapport.
 
En er is binnen ToneelTijlTernat zeker nog plaats voor nieuw talent, zowel voor als achter de schermen. ToneelTijlTernat wil 'nieuw bloed' uitnodigen op hun algemene vergadering. Die vergadering gaat door op 23 juni in thuisbasis cc De Ploter om 20u. En daar is iedereen welkom: acteurs, decorbouwers, regisseurs, regieassistenten en iedereen die van theater wil genieten.
 
Voor meer informatie over ToneelTijlTernat,
 
Contactpersonen ToneelTijlTernat:
Geert De Vleminck, covoorzitter, 0479/98.18.72
Kaat Raspé, covoorzitter, 0478/77.73.49.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
14 jun 2010
Gerrit Achterland
Els Van Vaerenbergh
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Guido Van Cauwelaert | 12 feb 2025

archief