LIDL lapt eentaligheid in TERNAT aan haar laars
Het meertalig inkombord. - Foto © Gerrit Achterland
Stef De Mesmaeker, Voorzitter N-VA Ternat: “Sinds een tijd geleden de LIDL-winkel in Ternat uitgebreid en vernieuwd werd, wordt de eentaligheid van Ternat ook deskundig door betreffende keten aan de laars gelapt.
Zowel buiten, waar er aangekondigd wordt - eerst in het Frans - dat er met Maestro kan worden betaald als met de tweetalige 2m² LIDL affiches die overal in de winkel hangen, wordt de eentaligheid van de gemeente niet ernstig genomen.
Niet alleen N-VA Ternat ergert zich hieraan, maar ook verschillende inwoners van onze gemeente hebben hier reeds hun beklag over gedaan, zowel bij de directie van de Ternatse LIDL als bij de gemeente. Ook de reactie van de bevoegde ambtenaar van de gemeente hierop, zijnde een schrijven naar de hoofdzetel van LIDL bracht geen verandering in deze zaak.
N-VA Ternat heeft vandaag een gesprek gehad met de plaatselijke verantwoordelijke. Haar stelling is dat dezelfde taalpolitiek wordt gehanteerd zoals bv. in Wemmel.
Vanaf wanneer is Ternat ook al een faciliteitengemeente? Dit kan dus gewoon niet. Ternat is en blijft een gemeente met een eentalig Nederlandstalig karakter. Gaat het om een plaatselijke handelaar of een keten, iedereen moet zich aanpassen aan de lokale identiteit.
De verantwoordelijke van de Ternatse LIDL heeft uiteindelijk de belofte gedaan dit opnieuw met de hoofdzetel op te nemen. N-VA Ternat zal dit blijven opvolgen en indien nodig verdere acties ondernemen”, aldus Stef De Mesmaeker.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 05 mei 2025
marc colpaert/Guido | 30 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 27 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 24 apr 2025
TERNAT - Vlaamse regering vernietigt besluit gemeenteraad over aanleggen wegen in nieuwe verkaveling
Guido Van Cauwelaert | 24 apr 2025
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Guido van Cauwelaert | 23 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 16 apr 2025
Guido | 13 apr 2025
Marc Sluys | 10 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 09 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 07 apr 2025
Guido van Cauy | 04 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 02 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 01 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 26 mrt 2025
Guido Van Cauwelaert | 26 mrt 2025
Guido Van Cauwelaert | 25 mrt 2025
Guido | 25 mrt 2025