TERNAT - Ambtshalve kapping van bomen langs Vianestraat
Een ploeg gemeentewerklieden maakte alle bomen met de grond gelijk. - Fopto © Ludo Van Der Cammen
Het Ternatse gemeentebestuur ging over tot de “ambtshalve kapping” van een reeks bomen in de Vianestraat in de deelgemeente Wambeek. Tijdens de hevige storm van begin dit jaar begaven twee bomen van het bosje en kwamen op de rijbaan terecht.
Eerder sneuvelden overigens ook al een paar bomen van hetzelfde bosje en blokkeerden de Vianestraat. Het gemeentebestuur maande de eigenaars van het bosje aan om de bomen te rooien omdat ze zich stuk voor stuk in slechte toestand bevonden en er reëel gevaar bestond dat er tijdens een nieuwe storm weer bomen zouden omvallen.
De eigenaars reageerden niet en het Ternatse gemeentebestuur meldde via een aangetekend schrijven aan de Brusselse eigenaars dat ze nog maar veertien dagen de tijd kregen om zelf te bomen te laten verwijderen. Indien dit niet gebeurde, verwittigde burgemeester Ronald Parys de eigenaars dat de gemeente de bomen zelf zou gaan rooien en de factuur naar hen zou doorsturen.
Ook nu kwam er weer geen reactie van de eigenaars. Van langer wachten kon er niet langer sprake zijn en dinsdagmorgen ging een ploeg gemeentewerklieden aan de slag om alle bomen met de grond gelijk te maken. De juiste kostprijs van de ingreep moet nog worden berekend.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 05 mei 2025
marc colpaert/Guido | 30 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 27 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 24 apr 2025
TERNAT - Vlaamse regering vernietigt besluit gemeenteraad over aanleggen wegen in nieuwe verkaveling
Guido Van Cauwelaert | 24 apr 2025
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Guido van Cauwelaert | 23 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 16 apr 2025
Guido | 13 apr 2025
Marc Sluys | 10 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 09 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 07 apr 2025
Guido van Cauy | 04 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 02 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 01 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 26 mrt 2025
Guido Van Cauwelaert | 26 mrt 2025
Guido Van Cauwelaert | 25 mrt 2025
Guido | 25 mrt 2025