FIETSBIEB ASSE plechtig geopend op zaterdag 6 juni

C21

FIETSBIEB ASSE plechtig geopend op zaterdag 6 juni

Schermafbeelding_2026-06-07_005218
plechtig geopend, ingezonden foto
 
Schermafbeelding_2026-06-07_005243
 
Schermafbeelding_2026-06-07_005302
 

 Op zaterdag 6 juni 2026, opende Fietsbieb Asse de deuren voor de eerste keer. Dit uitleensysteem voor tweedehands kinderfietsen is een initiatief van Beweging.net. De gemeente ondersteunt door een locatie in het stationsgebouw te voorzien en door de Fietsbieb te promoten via het Sociaal Huis, Huis van het Kind, de scholen en andere gemeentelijke communicatiekanalen. Fietsersbond Asse en Groep Intro zijn partners in dit project.

Net als in alle andere Fietsbiebs in Vlaanderen en Brussel, houdt in Asse een enthousiaste vrijwilligersploeg de Fietsbieb maandelijks open. We openden de Fietsbieb plechtig met het doorknippen van een oude fietsband en met enkele woordjes.

“Een fiets is natuurlijk meer dan een vervoersmiddel: voor ieder kind is het een sleutel tot vrijheid en zelfstandigheid. Met deze Fietsbieb kunnen kinderen letterlijk en figuurlijk hun weg vinden naar school, hun hobby's, vriendjes, nieuwe kansen... en vinden ze een goed onderhouden fiets op hun maat.”

Kristof Gaublomme, gemeente Asse, schepen van jeugd en onderwijs (Team Burgemeester) "Ik denk dat we met de Fietsbieb een ontzettend mooi en waardevol initiatief mogen uitrollen. Uiteraard kunnen we de zachte mobiliteit in onze gemeente alleen maar verder aanmoedigen, en we zijn er rotsvast van overtuigd dat dit soort projecten ook helpt om onze burgers dichter bij elkaar te brengen. Ik hoop alvast dat heel wat Assenaren de weg naar de Fietsbieb zullen vinden en dat we er samen op die manier een groot succesverhaal van kunnen maken.”

Finke Jacobs, gemeente Asse, schepen van welzijn, sociaal beleid en gezinnen (Groen) “We brachten de gemeente Asse, met wie we al langer samenwerken omdat we onder meer de Mobyspot aan het station uitbaten, vorige zomer op het spoor van het Fietsbieb-project.

 

Beweging.net nam de tijd om stap voor stap vrijwilligers mee te laten schrijven aan het Fietsbieb- verhaal in Asse, en dat heeft gewerkt. Het is verbluffend te zien hoeveel fietsen er vandaag al ontleend kunnen worden.”

Jeroen Hennion, Coördinator Fiets en duurzame mobiliteit bij Groep Intro

“Wij deden het voorstel voor een Fietsbieb in Asse al tijdens vorige legislaturen, nu is het er

eindelijk van gekomen. We werken actief mee, want dit sluit perfect aan bij de missie van de

Fietsersbond: meer kinderen op de fiets, meer duurzame mobiliteit. Fietsbieb draagt als

zichtbaar, laagdrempelig initiatief bij aan een positief fietsimago in de gemeente, wat de

Fietsersbond uiteraard stimuleert.”

Edward Van Keer, vrijwilliger Fietsersbond Asse én vrijwilliger Fietsbieb Asse

“In voorbereiding van de eerste opening gaven de vrijwilligers heel wat van hun vrije tijd om zoveel

mogelijk fietsen rijklaar te maken. Dat zorgde ervoor dat gezinnen die langskwamen vandaag

konden kiezen uit een ruim aanbod kinderfietsen voor kinderen van 2 tot en met 12 jaar; maar

liefst 69 fietsen geraakten rijklaar, een recordaantal voor een eerste uitleenmoment in onze

provincie. Met Fietsbieb Asse staat de teller nu op 125 Fietsbiebs in heel Vlaanderen en Brussel,

Asse is de 17de die opent in Vlaams-Brabant.”

Sofie Neyens, stafmedewerker maatschappelijke innovatie Beweging.net, ondersteuner

Fietsbiebs Vlaams-Brabant en Brussel.

 

Fietsbieb Asse zal voortaan elke eerste zaterdag van de maand open zijn, telkens in de

voormiddag (van 9u tot 12u).

Adres: stationsgebouw (voorzijde), Stationsstraat 91, Asse.

asse@fietsbieb.be

www.fietsbieb.be

 

 

 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
07 jun 2026
marc colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
marc colpaert | 21 mei 2026

archief