PAJOTTENLAND - Vergunning nodig voor afschieten vuurwerk

Editiepajot.com
Bever
Repro EP

De eindejaarsperiode is voor velen de gelegenheid om vuurwerk af te schieten . Spijts moet men elk jaar vaststellen dat dit niet voorbij gaat zonder gevaar. In PZ Pajottenland moet men een vergunning hebben voor het afschieten van vuurwerk

Het afvuren van vuurwerk is in de zes gemeentes van de politiezone Pajottenland (Bever, Galmaarden, Herne, Gooik, Pepingen en Lennik), geregeld volgens een algemeen gemeentelijke politieverordening . Voor het afvuren dient men een schriftelijke vergunning te hebben van het gemeentebestuur . Niet vergunde vuurwerken kunnen bekeurd worden met administratieve boetes .
Om vuurwerk te mogen afschieten moet men :
1° tijdig schriftelijke toelating aanvragen bij het gemeentebestuur .
2° uitsluitend afgevuurd door meerderjarige personen
3° voorhanden hebben van blusapparaat
4° buurtbewoners verwittigen in een straal van 200 meter rond de plaats van het gebeuren .
5° bekomen vergunning moet te allen tijde kunnen worden voorgelegd .
Vuurwerk is een gevaarlijk spul dat vlug een feestje kan bederven . Vuurwerk zorgt ieder jaar voor drama's . Omwille van de zelfde veiligheidsoverweging dringt de lokale politie ook aan om geen gebruik te maken van wensballonnen en Thaïse lampionen .
Auteur
Felix Merckx
101373442

Meer nieuws uit Bever

Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever
Bever

Meer nieuws uit de krant

Bever
Bever
Pajottegem
Pajottegem
Sint-Genesius-Rode
Ternat
Lennik
Dilbeek
Sint-Pieters-Leeuw
Halle
Halle
Halle
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Halle
Halle
Pajottegem
Geraardsbergen
Lennik

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures