Sporthal De Kriebel maakt plaats voor extra parkeerplaatsen en fijne omgeving

De gemeenteraad heeft gisteren het bestek, de raming en de gunningswijze (openbare procedure) voor de heraanleg van parking De Kriebel goedgekeurd. De site wordt een groene en duurzame parking met extra parkeerplaatsen. Zo wordt het één van de belangrijkste randparkings die de parkeerdruk in het stadscentrum kan ontlasten. Als alles volgens plan verloopt kunnen de werken in het voorjaar van 2026 starten.
Om plaats te maken voor bijkomende parkeerplaatsen wordt de vroegere sporthal De Kriebel eerst gesloopt. De heraangelegde parking (met de huidige parking inbegrepen) zal in totaal plaats bieden aan 154 voertuigen. Er worden 86 nieuwe parkeerplaatsen gecreëerd. Zes plaatsen worden specifiek voorbehouden voor mindervaliden. De mogelijkheid voor een aantal plaatsen kort parkeren wordt bekeken.
Grasbetontegels en waterdoorlatende klinkers zorgen ervoor dat regenwater ter plaatse kan infiltreren. Tussen de parkeerstroken worden wadi’s aangelegd om bij hevige regen het water tijdelijk op te vangen en daarna in de bodem te laten infiltreren.