Actieve algemene vergadering van de seniorenraad van 2026 in Galmaarden

Op dinsdag 27 ging de eerste vergadering van 2026 van de seniorenraad Pajottegem door in het gemeentehuis van Galmaarden. Een nieuwe gemeente , een nieuw begin.
Het adviesplatform bestaat uit 25 effectieve leden en ze werkten tal van agendapunten af. “Het valt op dat er heel veel goesting en enthousiasme leeft in de groep, om onder andere 11 werkgroepen met verschillende thema's te evalueren en eventueel op te starten”, aldus Luc Dehandschutter Voorzitter adviesplatform senioren Pajottegem.
Na de vergadering zien wij een tevreden voorzitter Luc Dehandschutter: “Het was een vruchtbare vergadering, er werd veel besproken en er werd beslist om tijdens de vergadering van volgende maand een extra schepen uit te nodigen om meer uitleg te geven over bepaalde zaken”, aldus Luc.
Nu werd vooral de meerjarenplanning besproken en dat was een hele boterham voor de senioren. Volgens sommige senioren is het dubbelzinnig om geld uit te geven om bepaalde kerken te onderhouden, de zogezegde instandhoudingswerken. “We doen er beter aan om in de kerken waar het mogelijk is, die te gebruiken als zaal en geen geld te geven om ergens op een andere plaats een nieuwe zaal te plaatsen.” Schepen Kurt Penninck gaf wel nog mee. “Soms is een bepaalde kerk zoals deze van Kester niet geschikt om een zaal van te maken, dat zou ons driekeer zoveel kosten, maar we moeten wel werken laten uitvoeren zodat de kerktoren van Kester niet omver valt”, aldus de schepen.
