PAJOTTEGEM ondersteunt dementie vriendelijke projecten

C21

PAJOTTEGEM ondersteunt dementie vriendelijke projecten

A_p_a_paaaa

In Vlaanderen krijgt één op de vijf mensen te maken met dementie. Dit heeft een grote impact op zowel de persoon met dementie als de omgeving. Pajottegem wil dementie verder zichtbaar én bespreekbaar maken door mensen met dementie te betrekken bij activiteiten en in te zetten op informatie en ontmoetingsmogelijkheden voor mantelzorgers.

Jonas De Maeseneer, schepen van Welzijn en Gezondheidsbeleid, is blij met alle initiatieven: “In Pajottegem telt iedereen mee. We willen dat mensen met dementie en hun omgeving zich hier thuis en welkom voelen. Door samen te werken met sterke partners kunnen zij actief blijven deelnemen aan het dagelijkse leven, ervaringen delen en steun vinden bij elkaar. Zo zorgen we ervoor dat niemand er alleen voor staat en versterken we de verbondenheid.”

 

 

 

Familiegroepen Dementie

 

In samenwerking met partner Alzheimer Liga Vlaanderen worden familiegroepen Dementie georganiseerd, waar lotgenoten elkaar ontmoeten en ervaringen delen. Deze familiegroepen Dementie staan open voor iedereen die meer wil weten of ervaringen wil delen. De bijeenkomsten zijn volledig gratis en worden georganiseerd in samenwerking met Alzheimer Liga Vlaanderen in het WZC Eyckenborch in Gooik.

De Familiegroep start om 19 uur. Einde voorzien rond 21 uur. Inschrijven is niet nodig.

Woensdag 25 februari: ‘Dementie is meer dan gewoon vergeten’

Woensdag 27 mei: ‘Sleutels tot geluk: kleine momentjes met grote waarde

Woensdag 30 september: ‘Neen, dank u. Over omgaan met zorgweigering

Woensdag 2 december: Film: ‘Voltooid verleden tijd’

 Dementierugzakken

 

Inwoners die geconfronteerd worden met dementie, kunnen een gratis dementierugzak ontlenen via de dienst Senioren. Deze EHBD-rugzakken (Eerste Hulp Bij Dementie) zijn gevuld met zorgvuldig geselecteerde materialen die houvast bieden bij de eerste kennismaking met dementie en werden samengesteld in samenwerking met Expertisecentrum Dementie Memo (ECD Memo).

 

Praatcafés Dementie

De Intergemeentelijke Preventiewerking Gezondheid Pajottenland organiseert regelmatig gratis Praatcafés Dementie. Dit zijn bijeenkomsten voor familieleden van personen met dementie en geïnteresseerden. Een gastdeskundige komt aan het woord over een bepaald aspect van dementie. Na afloop is er ruimte voor terugkoppeling. Inschrijven kan via preventie@pajottenland.be of 0473 88 62 57.

Dinsdag 24 maart 19 tot 21 uur: ‘Wat is dementie’ door Liliane Esselens, referentiepersoon dementie

              Cafetaria WCD Den Bleek​, ​Stationsstraat 35​, ​1750 Lennik​

Zaterdag​ ​25 april van​ 16 tot 19​​​​uur: ‘Hoe we van koken een leuk moment maken’ met begeleiding van 2 ergotherapeuten Ontmoetingsruimte Plosje 10​, ​1547 Bever​

Dinsdag 13 oktober van 19.30 tot 21.30 uur: ‘Dementie: feiten en fabels​’, door Hilde Vanderlinden, psycholoog en referentiepersoon dementie​​  ​Dominicanessenklooster,​ Heilige Geeststraat 24, 1540 Herne

Dinsdag​ ​24 november van ​​19.30 tot 21.30 uur: ‘Dementie genezen kan nog niet, voorkomen of uitstellen (soms) wel​  door ​​Hilde Vanderlinden, psycholoog en referentiepersoon dementie​​

              WZC Strijland​, ​Letterbeekstraat 14​, ​1755 Gooik​ 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
09 feb 2026
marc colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief