marc colpaert
Op donderdag 29 oktober om 19 uur vormt de vernieuwde Sint-Pieterskerk in Galmaarden het decor voor een bijzondere boekvoorstelling. Lokale geschiedkundige, auteur en ereburger Michel Matthijs stelt er zijn boek Het kerkelijk leven in de Sint-Pietersparochie voor. De avond is gratis toegankelijk, inschrijven is verplicht via 054 59 76 60,
De Sint-Pieterskerk is onlosmakelijk verbonden met Galmaarden. Michel Matthijs dook in het rijke verleden van de kerk en bundelde in zijn boek heel wat informatie over het kerkelijk leven binnen de Sint-Pietersparochie. Als lokale geschiedkundige zet hij zich al jarenlang in om de geschiedenis van Galmaarden en de streek te bewaren en door te geven. Eerder verschenen van zijn hand al verschillende boeken over de lokale geschiedenis.
Ludo Van Paepegem neemt bezoekers mee doorheen het boek. De voorstelling zelf is in handen van Ludo Van Paepegem, voormalig schepen van Galmaarden. Vanuit zijn bevoegdheid voor onder meer erfgoed was hij jarenlang nauw betrokken bij het lokale erfgoed en ook bij het project rond de Sint-Pieterskerk. Tijdens de avond neemt hij het publiek mee doorheen het boek. Luc Ooghe zorgt met een muzikale omlijsting voor extra sfeer tijdens de boekvoorstelling.
Dat de boekvoorstelling net in de vernieuwde Sint-Pieterskerk plaatsvindt, maakt de avond extra bijzonder. “We kunnen ons moeilijk een mooiere plek voorstellen om dit boek aan het publiek voor te stellen”, vertelt schepen van Cultuur Sandra Dero.
“Michel Matthijs heeft zich jarenlang ingezet om onze lokale geschiedenis te bewaren en door te geven. Vandaag krijgt de Sint-Pieterskerk zelf een nieuw hoofdstuk, met onder meer onze bibliotheek als nieuwe thuis. Dat we hier nu samen kunnen terugblikken op de geschiedenis en het kerkelijk leven van deze plek, maakt de cirkel op een heel mooie manier rond.”
Praktisch
De boekvoorstelling vindt plaats op donderdag 29 oktober om 19 uur in de Sint-Pieterskerk in Galmaarden. De toegang is gratis, vooraf inschrijven is verplicht. Het boek is na de voorstelling te koop in de bibliotheek.
marc colpaert