marc colpaert
Handelaars in het centrum van Herne hebben er steeds meer problemen mee dat, wanneer de kunstacademie geopend is, er heel weinig parking te vinden is in het centrum. De beloofde extra parkeerplaatsen zijn dan ook broodnodig.
Enkele handelaars trekken aan de alarmbel op het gebied van parkeerplaatsen in en rond het centrum van Herne. “Het is telkens hetzelfde probleem, wanneer de deuren van de academie open gaan, zijn de parkeerplaatsen in en rond het centrum van Herne uiterst schaar om te vinden. De beloofde parkings in de buurt van het centrum zijn dan ook dringend welkom”, aldus sommige handelaars.
Om dit probleem op te lossen wordt er gewerkt aan twee nieuwe parkings. De eerste grote parking, rechtover het vroegere vredegerecht en een kleinere parking rechts naast het vredegerecht, waar vroeger de frituur stond.
Wij gingen ons licht eens opsteken bij de bevoegde schepen Ludo Persoons. “De parking waar vroeger de frituur stond, deze zal pas aangelegd worden, met onze eigen mensen ergens in de loop van het voorjaar van 2027. Wat betreft de grotere parking, daar zijn ze vandaag nog bezig met aan te werken en we hopen dat ten laatste eind dit jaar, deze parking samen met het park af is. Dan kunnen de mensen die naar de academie komen hun wagen daar kwijt”, aldus de schepen.
Het ziet er dus naar uit dat de handelaars in het centrum van Herne nog enkele weken geduld zullen moeten hebben. Beterschap is op komst.
marc colpaert