Beste lezer van Editiepajot, meer dan 95 miljoen lezers bezochten de voorbije 25 jaren onze internetkrant. Tienduizenden artikels verschenen over uw gemeente en over de omliggende gemeenten in het Pajottenland en de Zennevallei.
Soms, door grote drukte op onze krant, was het wat moeilijker en trager om onze krant te lezen. De komende dagen gaan we daar iets aan doen. Er komt een nieuwe Editiepajot, het zal er wat anders uitzien en er komt een nieuwe server zodat u sneller op onze webstek kan surfen om uw plaatselijk nieuws te lezen.
We hopen dat u ook de komende 25 jaar met vele tientallen miljoenen zult zijn om ons te bezoeken.
De Redactie
HERNE – Boeiende gespreksavond over palliatieve zorg en euthanasie

Rotary Herne-Markvallei en zijn voorzitter Jean-Marie Berthot organiseren op donderdag 23 januari om 19u30 in het clublokaal restaurant-feestzaal De Egelantier een boeiende gespreksavond met Professor Dr. Manu Keirse over palliatieve zorg en euthanasie. De bijeenkomst staat ook open ook voor niet-leden.
De gespreksavond over vroegtijdige zorgplanning gaat door onder de titel ‘Later begint vandaag. Hoe realiseer ik mijn recht op een waardig levenseinde?’. Prof. Dr. Manu Keirse schreef mee de wet op de patiëntenrechten en is naast een uitstekend spreker tevens een autoriteit in het domein.
“Het maatschappelijk debat rond palliatieve zorg en euthanasie woedt volop maar patiënten en hun omgeving blijven nog al te vaak in de kou staan. Veel mensen zitten dan ook nog met een pak vragen”, zegt voorzitter en zelf dokter Jean-Marie Berthot. “Meer weten is allereerst belangrijk. Nadenken vooraleer je er aan toe bent en bespreken wat je wel en niet zou willen zijn basisvoorwaarden om tot je recht te komen. Hierover gaat dan ook de uiteenzetting. Palliatieve zorg en euthanasie zijn nu éénmaal onderwerpen die iedere burger aanbelangen. Zeker zij die mensen helpen of een goede herinnering willen nalaten”.
Verplicht inschrijven kan tot uiterlijk 19 januari bij voorzitter Jean-Marie Berthot (02/356.02.80) of rechtstreeks bij De Egelantier (0475/89.10.67). Deelnemen met inbegrip van diner kost 40 euro.
Later in het werkjaar voorziet de voorzitter ook nog een verrijkende gespreksavond met Prof. Dr. Marleen Temmerman.