MERCHTEM schenkt 150 kippen aan Roemeens adoptiedorp

Editiepajot.com
Jean-Paul Van der Elst

Op 20 juli sloeg het noodweer toe in Chiheru. Verschillende gezinnen werden getroffen door een overstroming. Toen het water wegtrok bleek dat de groenten in de tuin weggespoeld waren en de kippen en konijnen de waterstroom niet overleefd hebben. Voor de meeste gezinnen was dat een ramp want zij leven immers van de opbrengst van hun tuintje en hun pluimvee.

De gemeente Merchtem besloot zijn adoptiedorp bij te staan en bij een plaatselijke handelaar werden 150 kippen besteld en uitgedeeld aan de 25 getroffen families. Elk gezin ging met 6 kippen naar huis. De plaatselijke bevolking was de gemeente Merchtem zeer dankbaar voor dit gebaar. Enkele toonden de dag nadien al de eitjes die de kippen al hadden gelegd.

Het gemeentebestuur van Chiheru smeedt al plannen om volgend jaar de twintig jaar samenwerking met Merchtem te vieren. Die samenwerking kwam er in het kader van de internationale hulpactie: Actie Dorpen Roemenië.

Auteur
Steven Walravens
96899736

Meer nieuws uit de krant

Geraardsbergen
Pajottegem
Roosdaal
Pajottegem
Regio
Ternat
Dilbeek
Pepingen
Beersel
Sint-Pieters-Leeuw
Beersel
Asse
Beersel
Roosdaal
Pajottegem
Halle
Dilbeek
Pajottegem
Affligem
Halle

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures