Horecazaken in ZENNEVALLEI gecontroleerd

Editiepajot.com
Beersel

Niet minder dan 22 handelszaken werden op zaterdag 15 oktober in de Politiezone Zennevallei (Beersel – Halle en Sint-Pieters-Leeuw) gecontroleerd door sociaal inspecteurs, politie, volksgezondheid en het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV). De nadruk lag deze keer op de horecabedrijven, doch werden ook verschillende handcarwash ’es gecontroleerd.

Ondanks dat de verschillende uitbaters elkaar verwittigden over de controles, werden nog tal van inbreuken vastgesteld. Zo werden in twee handelszaken twee illegalen aangetroffen dewelke aan het werk waren. Het onderzoek zal worden verdergezet inzake uitbuiting. De betrokkenen kregen alvast bevel om het grondgebied te verlaten.

Het was al van voor de coronaperiode geleden dat er nog zoveel inbreuken op zwartwerk en sluikwerk werden vastgesteld. Ook heel wat inbreuken met betrekking tot het kassaregister en het niet uitschrijven van btw-bonnen alsook fraude met de witte kassa werden vastgesteld door de inspecteurs van de FOD Financiën.

Het FAVV gaf tevens heel wat waarschuwingen om de voedselveiligheid in sommige horecazaken te verbeteren. In één handelszaak was de toestand zo ernstig dat er onmiddellijk werd overgegaan tot het opstellen van een proces-verbaal. Als deze handelszaken zich niet binnen korte termijn in regel stellen is een tijdelijke sluiting een volgende stap.

Door de zorgwekkende resultaten in de gecontroleerde handelszaken zullen verdere acties met de controle-teams worden gepland.

Auteur
Marc Sluys
101127886

Meer nieuws uit Beersel

Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel
Beersel

Meer nieuws uit de krant

Pepingen
Pepingen
Regio
Pajottegem
Lennik
Asse
Lennik
Regio
Regio
Halle
Pajottegem
Lennik
Roosdaal
Geraardsbergen
Pepingen
Dilbeek
Dilbeek
Sint-Pieters-Leeuw
Beersel
Ternat

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures