Karttalent Jules De Rouck uit LEEUW pakt ook podiumplaats op zijn thuisbaan in GK4 Kart Series!

Sint-Pieters-Leeuw

Bas Kaligis/RaceXpress.nl

Karttalent Jules De Rouck pakt ook podiumplaats op zijn thuisbaan in GK4 Kart Series!

MARIEMBOURG – Twee weken na zijn tweede plaats op het circuit van Kerpen stond Jules De Rouck zondag alweer op het podium van de GK4 Kart Series. De vijftienjarige kartpiloot uit Sint-Pieters-Leeuw werd op zijn thuisbaan in Mariembourg knap derde in de Rotax Max Senioren-klasse.

"Podium is podium, daar ben ik echt blij mee", zei een tevreden Jules direct na de finale van de zesde ronde van de titelstrijd. "In het begin van het jaar zag ik de snelheid steeds meer komen, ik werd steeds sneller en beter. En nu staan we twee keer achter elkaar op het podium. Voor deze wedstrijd heb ik maar één keer kunnen trainen, dus we hadden niet direct verwacht dat het dit jaar zo goed zou gaan."

Dat zijn eerste seizoen in de Senioren-klasse zo voortvarend verloopt, is bepaald geen vanzelfsprekendheid in een sport waarin alles moet kloppen om vooraan te kunnen meedoen. "Eindelijk begint alles samen te komen", legde de snelle Vlaming uit. "Ik train veel met mijn ouders en mijn team Schepers Racing heeft ons de hele week begeleid. Dat helpt enorm. Ze hebben me eigenlijk alles geleerd, van het begin tot nu, en ik blijf leren bij het team."

Dat Jules na Kerpen opnieuw een podiumplaats zou pakken was in Mariembourg in eerste instantie niet evident. De kwalificatie op de Zuid-Belgische verliep ietsje minder dan gehoopt. Jules noteerde de vierde tijd. "Het was een beetje zoeken naar de juiste set-up. Die hebben we uiteindelijk niet helemaal gevonden, dus dat was een kleine tegenvaller."

Hij zette door. In de eerste heat kwam Jules als derde over de streep, waarna hij in de tweede heat een versnelling hoger schakelde. "De start van de tweede heat ging heel goed, ik heb direct naar P2 kunnen gaan", vatte hij samen. "Ik heb hard gestreden voor de eerste plaats en geprobeerd die te pakken, maar dat is niet gelukt. Verder hoefde ik nauwelijks te verdedigen."

Met de tweede plaats op zak mocht hij vol vertrouwen aan de finale beginnen. Die begon echter minder voorspoedig. "De start was niet top, ik viel terug naar de vierde plaats", blikte Jules terug. "Maar ik heb de derde plaats later teruggepakt. Daarna heb ik even een move gedaan op de rijder op P2. Die lukte, zodat ik even op de tweede plaats reed, maar helaas verloor ik die positie weer."

Zo kwam de talentvolle Vlaming in de finale als derde over de finish en was zijn tweede podiumplaats op rij een feit. Dat hij dat op zijn eigen thuisbaan presteerde, maakte het extra bijzonder. "De thuisrace maakte het een moeilijkere race, maar ik ben blij dat ik het podium nog heb kunnen halen. Ik denk dat ik snel genoeg was om te winnen, maar podium is podium."

Opvallend is dat Jules pas anderhalf jaar serieus kart. Al maakte hij zijn eerste meters al veel vroeger. "Ik was toen vijf of zes jaar oud. Dat was bij Brussels Kart in Brussel, in de rentals", herinnerde hij zich. "Mijn zus ging er heel vaak heen, en ik mocht ook eens in een kart zitten. In het begin was ik nog een beetje bang; ik was ook heel klein." Via een jaar rental- en indoorkarting rolde hij uiteindelijk de Rotax in. "Het indoor rijden werd een beetje te saai en te traag, dus zijn we naar Rotax gegaan. En nu is het echt hartstikke serieus."

Zijn volgende race is de laatste ronde van de GK4 Kart Series. Die wordt komende maand gehouden op het circuit van Genk. "Dat wordt zeker een moeilijkere race, want er komen waarschijnlijk goede rijders bij voor de laatste race", wist Jules. "Maar ik hoop weer op een podiumplaats, of toch zeker een plek in de top vijf. Hopelijk sluit ik het seizoen goed af!"

Jules wil graag zijn ouders, zijn oma, zijn opa, zijn zus en Schepers Racing bedanken voor hun steun.

Auteur

Marc Sluys

102568485

Meer nieuws uit Sint-Pieters-Leeuw

Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw

Meer nieuws uit de krant

Sint-Pieters-Leeuw
Dilbeek
Sint-Pieters-Leeuw
Regio
Pajottegem
Geraardsbergen
Regio
Pajottegem
Ninove
Asse
Lennik
Regio
Pajottegem
Lennik
Ninove
Pajottegem
Ondernemen
Pajottegem
Sint-Pieters-Leeuw
Halle

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures