Pas op voor Internetfraude van P Media Service in Asse

Een nieuw type internetfraude richt zich vooral naar bedrijven. Enkele bedrijven in Asse zouden gecontacteerd zijn door het fictieve bedrijf 'P Media Service'.
Bedrijven worden gecontacteerd door 'P Media Service', waarbij wordt uitgelegd dat ze voor de gemeentelijke administratie werken en waarin ze vragen om je bedrijfsgegevens bij te werken. Deze 'bijwerkprocedure' houdt in dat je een contract van 24 maanden ondertekent voor een betaling van 39 euro per maand, zodat de publiciteit van je bedrijf op de gemeentelijke website of op een stratenplan verschijnt.
Om je vertrouwen te winnen, gebruiken de oplichters het logo van je bedrijf en je contactgegevens (beschikbaar op internet), en vragen ze om het ondertekende document terug te sturen naar het e-mailadres 'pmediaservice.be@gmail.com'. Vervolgens ontvang je een verzoek om de betaling in één keer te doen voor de volledige twee jaar, waarna de publicatie twee maanden na betaling begint.
Fraude
Geen enkele dienst van de gemeentelijke administraties heeft zo'n verzoek gedaan. De oplichters handelen dus enkel uit naam van de gemeente om jouw vertrouwen te winnen, maar werken in realiteit dus niet voor de gemeente. Daarnaast staat het bedrijf 'P Media Service' niet in de Kruispuntbank van Ondernemingen en bestaat de website Pmediaservice.be niet.
Hoe reageren?
Reageer niet en betaal vooral niet.
Wat te doen als je jouw gegevens hebt doorgegeven? Heb je vertrouwelijke bankgegevens verstrekt? Bel onmiddellijk Card Stop op 078 170 170. Heb je een betaling gedaan? Neem onmiddellijk contact op met jouw bank. Heb je geld verloren? Doe aangifte bij de lokale politie. Blijf waakzaam en deel deze informatie met ondernemers uit je omgeving.
