Muzikanten op alle hoeken van de straat in Gooik

C21

Muzikanten op alle hoeken van de straat in Gooik

Editie_gooik_folk_muziek_2__kopie_
Jef alleen aan het oefenen.- Foto Marc Colpaert
 
Editie_gooik_folk_muziek_3__kopie_
Samen oefenen kan ook.- Foto Marc Colpaert
 

Wie deze week door de gemeente Gooik rijdt heeft het waarschijnlijk al gezien, overal ziet men mensen alleen of in groep muziek te spelen. Wij gingen even vragen aan een eenzame muzikant waarom hij daar alleen zat te spelen.

 

Bijna 500 mensen zakken af naar Gooik van 19 tot 23 augustus want daar ligt het kloppend hart van de Vlaamse folk. We stappen af ter hoogte van het gemeentehuis van Gooik en gaan naar een eenzame muzikant. “Wel zijde gestraft dat je hier zo helemaal alleen zit”, vragen wij op de man af. Jef Fockaert uit de buurt van Mechelen lacht eens na onze vraag. “Ik ben niet gestraft, maar ik ben aan het oefenen met mijn accordeon. Ik moet een nieuw stuk leren spelen en als ik dit samen met andere muzikanten doe, dan kan ik niet horen of ik niet vals speel, zo simpel is het”, lacht Jef.

Wat verder zit nog een groepje muzikanten, we stappen er op af en vragen wat ze van de stage denken. Vlamingen en Nederlanders zijn het uitermate met elkaar eens, de stage is tot nu toe al super verlopen en dat zullen de organisatoren waarschijnlijk heel graag horen.

 

  

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
22 aug 2025
marc colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc colpaert | 20 aug 2025
Marc colpaert | 19 aug 2025

archief