Vijftien jaar Kerkwacht ALSEMBERG: vrijwilligers houden kerk al 15 jaar als een open huis

C21

Vijftien jaar Kerkwacht ALSEMBERG: vrijwilligers houden kerk al 15 jaar als een open huis

Scherm__afbeelding_2026-04-20_om_20
 

Al vijftien jaar lang zorgen de vrijwilligers van de Kerkwacht in Alsemberg ervoor dat de Onze-Lieve-Vrouwekerk een open en gastvrije plek kan zijn voor iedereen. Wat begon als een engagement van enkele gemotiveerde inwoners is vandaag uitgegroeid tot een hechte en enthousiaste ploeg van tien kerkwachtersFrans, Piet, Gerda, Jos, Daniël, Luc, Jan, Rita, Veerle en Hugo.

Dankzij hun inzet is de kerk gedurende al die jaren een ‘open huis’ geweest voor dorpsbewoners, toeristen, pelgrims en mensen die op zoek zijn naar rust en bezinning. De kerkwachters staan in voor het onthaal van bezoekers en waken met zorg over dit waardevolle monument en bedevaartoord. Hun aanwezigheid garandeert niet alleen veiligheid, maar vooral ook een warme en respectvolle ontvangst.

Het belang van deze vrijwilligerswerking reikt verder dan de kerk alleen. De Kerkwacht speelt een cruciale rol voor de dorpsgemeenschap, maar ook voor het toerisme in Beersel. Het openhouden van de kerk toont duidelijk dat er een sterke en blijvende vraag is om dit erfgoed toegankelijk te houden. Samen met de Herisemmolen behoort de Onze-Lieve-Vrouwekerk tot de meest bezochte monumenten van Alsemberg.

Met hun engagement dragen de kerkwachters bij aan een levende parochie, waar iedereen welkom is. Alsemberg en haar Onze-Lieve-Vrouwekerk willen immers een open en toegankelijke plek blijven, gedragen door lokale inzet en verbondenheid. De werking van de Kerkwacht, met ondersteuning van de parochieploeg en kerkfabriek, bewijst dat erfgoed pas echt leeft wanneer mensen zich er samen voor blijven inzetten. 

De Kerkwacht Alsemberg kijkt dan ook vooruit. Het team is enthousiast, maar zoekt bijkomende vrijwilligers om deze waardevolle opdracht ook in de toekomst verder te zetten. Wie zin heeft om mee te helpen dit boeiend erfgoed open en levend te houden, is meer dan welkom

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
20 apr 2026
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Marc Sluys - Hugo Deville | 18 apr 2026
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 23 mrt 2026

archief