Twaalfde editie Geraardsbergs Stripfestival met als eregast Milorad Vicanovic Maza

C21

Twaalfde editie Geraardsbergs Stripfestival met als eregast Milorad Vicanovic Maza

Affiche_strips
 
Op zondag 15 maart gaat in het jeugdcentrum ‘De Spiraal’ in Geraardsbergen de 12de editie van het Strip Festival BD door. Meer dan 45 auteurs uit binnen- en buitenland zullen deze editie opluisteren.
Het verheugt organisator Staf Sunaert dat het stripfestival dat in 2012 van start ging uitgegroeid is tot één van de grootste striphappenings van België. Door elk jaar het thema van het festival wat te wijzigen wist Staf steeds een nieuw doelpubliek aan te trekken. Grote namen zoals Renaud, Kas, Du Caju, en anderen fungeerden als uithangbord van het stripgebeuren, ontwierpen de affiche en kregen hun eigen tentoonstelling.
Hoewel het festival naambekendheid verworven heeft is het echter geen elitaire bedoening. Iedereen is welkom op het familiaal evenement: zowel de verzamelaar als degenen die een koopje willen doen. Van populaire over meer artistieke strips, de meest uiteenlopende stijlen komen aan bod zowel  nieuw als tweedehands.
Eregast dit jaar is Milorad Vicanovic Maza
 
Nationaliteit: Bosnië en Herzegovina; Geboren in: Banja Luka (Joegoslavië), op 11-6-1965
 
Biografie:
Milorad Vicanović-Maza, ook bekend als Maza, is een zeer productieve freelance illustrator.
Hij illustreert boeken, tijdschriften en stripboeken. Hij publiceert twee albums met Soleil, & Triangle rose& en &Wunderwaffen. Tot zijn projecten behoort ook twee delen van het stripboek Vekovnici.
Hij woont in Laktaši, Bosnië en Herzegovina.
 
Jeugd
Naast de auteurs en standhouders is de workshop voor kinderen gegeven door Studio Tibo naar aanleiding van de tekenwedstrijd in samenwerking met de bibliotheek een vaste waarde in het gebeuren. Dit jaar kwamen er liefst 450 inzendingen binnen, een verschil van 145 met de vorige editie. Het was steeds de bedoeling van Staf om de jongeren te laten kennis maken met de vele facetten van de stripwereld en aan de wedstrijddeelname te zien met succes. “Het beeldverhaal is immers het middel bij uitstek om kinderen kennis te laten maken met literatuur, anatomie, architectuur en kleurenpallet. Daarom geven we op regelmatige basis workshops in verschillende scholen.” zegt Staf. 
Samenwerking
De Broederschap van de Geraardsbergse Mattentaart is eveneens van de partij. De broederschap van de Mattentaart zal ook een promotiestand uitbaten. Dit jaar schenken De Geraardsbergse Stripvrienden een nieuw Manneken Pis dat ingehuldigd zal worden op het Festival zelf. Het Willemsfonds, een andere vaste partner, houdt een wedstrijd waarbij kinderen een beeldje uit de Asterix en Obelix reeks dienen te beschilderen en daarbij een mooie prijs kunnen winnen. Tevens schenkt de vereniging aan één van de auteurs een beeldje in de vorm van een gouden uiltje als erkenning voor zijn verdiensten binnen de stripwereld.
Strip Festival BD vindt plaats op zondag 15 maart van 10.30 tot 17.30 uur in JC De Spiraal, Zakkaai 29. 
Meer info vind je op
www.bloggen.be/geraardsbergsstripfestival_2012 of facebook
AUTEURS 2026
MARC VERHAEGEN-THOMAS DU CAJU -INGRID DE VUYST- GREGORY
LANGE-STEDHO- NICOLAS VERHAEGHE-VIVI-LARS VLASSENBROECK-
MAZA- DIRK VAN DEN AUWERA- LOUIS MICHEL CARPENTIER-
FRANKY DRAPPIER-ROMANO MOLENAAR-JOHN HEIJINK-PYEL-
ROBERT PAQUET-SHIROW DI ROSSO-PHILIPPE AYMOND-PETER
NUYTEN-MICHEL BORDERIE-VINCENT HENIN-BERNARD CATTOOR-
BAIRI-IVAN ADRIAENSSENS-MARCEL ROUFFA-FERRY SEGERS-RALPH
DIKMANS-BART PROOST-MATTHIEU GAUTHY-KRISTOF BERTE-
OSMAN HAJDAREVIC-STEPHAN DIZIER-UKROPINA-ANDRONIK-
MAVRIC-FERN WEIRICH-MARIO BOON-STEPHAN LOUWES-TIBO-
LAURENT CARPENTIER-BAUDOUIN DEVILLE-LUK MARTENS-NICOLAS
VAN DE WALLE-NATACHA DE LOCHT-FERRARA + DELVAUX-
CHRISTIAN VERHAEGHE-BARCAS-JOHN MORART-MARQ VAN
BROEKHOVEN
 
 
 

 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
10 mrt 2026
marc colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief