Een nieuwe stoeterij in Vollezele Stal de Follezelles

De familie De Beuf. - Foto Marc Colpaert

Trekpaarden de trots van Vollezele.- Foto Marc Colpaert

Ann gaf een woordje uitleg over de nieuwe stoeterij.- Foto marc Colpaert

Foto Marc Colpaert

Familie De Beuf met mensen uit Nederokkerzeel en Dilbeek.- Foto Marc Colpaert
Op maandag werd bij Trekpaarden De Beuf in de Waterstraat in Vollezele, meer uitleg gegeven over deze opendeurdag en tevens werd de nieuwe naam van de fokkerij in Vollezele bekend gemaakt. Dat werd Stal de Follezelles. Dit jaar zetten zetten drie stoeterijen in Vlaams Brabant de deuren open en kunnen de bezoekers kennismaken met de fascinerende wereld van de trekpaarden
In Vlaams-Brabant zijn er tal van jaarmarkten, processies, prijskampen en stoeten waarbij het trekpaard een belangrijke rol speelt. Om de trekpaarden in hun eigen omgeving aan het werk te zien, organiseren 3 fokkerijen dit jaar een openstoeterijendag. Er zijn demonstraties en men kan het fok- en geboorteproces van paarden leren kennen.
Op maandag 7 april om werd een nieuwe stoeterij bekend gemaakt en dat was niet toevallig in Vollezele. Want begin jaren 1900 was Vollezele het mekka van de trekpaarden, zelfs Russen en Amerikanen kwamen naar Vollezele om er paarden aan te kopen. Er was in die tijd zelfs een hotel in Vollezele. Het was toen een gouden tijd voor de verkoop van trekpaarden in de verschillende stoeterijen in Vollezele.
Noël De Beuf, zijn vrouw Ann Van Vreckem en de kinderen waren verheugd om iedereen uit te nodigen op hun nieuwe locatie van hun stoeterij in de Waterstraat in Vollezele. Als achterachterkleinzoon van Remi Vanderschueren zit bij hem het Belgisch Trekpaard in de genen. Remi was diegene die met zijn hengst Brillant de hele wereld veroverde, er staat trouwens nog steeds een beeld van Brillant voor het oud gemeentehuis van Vollezele.
Jaren was Noël bezig met trekpaarden, maar op een dag kwam echter het besef dat ze hun eigen paarden moesten kweken. En ondertussen heeft hij voor het dekseizoen 2025 niet minder dan 7 hengsten in hun nieuwe stoeterij, wat neerkomt op bijna alle kleuren van het Belgisch Trekpaard, allemaal hengsten die passen in hun visie. Sinds 2024 hebben ze een erkend KI-station en zijn ze van april tot augustus in de weer om sperma af te nemen en te verzenden naar alle hoeken van het land.
Tijdens het persmoment werd ook de nieuwe naam van de fokkerij in Vollezelle bekend gemaakt. De naam verwijst naar het dorp dat de bakermat was van het Trekpaard en heeft een mooie link naar het verleden, het werd Stal de Follezelles.
Dit jaar is er niet alleen een opendeurdag in Vollezele, maar ook in de stal van Frans Van Laerenhoven in Nederokkerzeel 'van de Mussenhoek' en in Dilbeek bij Thomas Callebaut in de stal 't Bruggeveld op 17 augustus. Gedeputeerde Tom Dehaene kwam ook een woordje vertellen dat de provincie de nodige steun zal geven.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Colpaert | 06 apr 2025
Marc Colpaert | 04 apr 2025
Marc Colpaert | 04 apr 2025
Marc Colpaert | 03 apr 2025
Marc Colpaert | 02 apr 2025
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Marc Colpaert | 01 apr 2025
Marc Colpaert | 01 apr 2025
Marc Colpaert | 01 apr 2025
Marc Colpaert | 01 apr 2025
Marc Colpaert | 30 mrt 2025
Marc Colpaert | 29 mrt 2025
Marc Colpaert | 29 mrt 2025
Marc Colpaert | 28 mrt 2025
Marc Colpaert | 27 mrt 2025
Marc Colpaert | 26 mrt 2025
Marc Colpaert | 26 mrt 2025
Marc Colpaert | 26 mrt 2025