Straatverlichting blijft misschien de hele nacht branden maar pas in 2027

C21

Straatverlichting blijft misschien de hele nacht branden maar pas in 2027

A__a_lamp

De N-VA Pajottegem vroeg tijdens de jongste gemeenteraad of de straatverlichting opnieuw zal blijven branden tijdens de nacht. Bevoegde schepen Persoons wist te vertellen dat dit pas binnen ongeveer anderhalf jaar het geval zal zijn.

 

De NVA kreeg al wat bezorgde mensen over de vloer die van oordeel zijn, dat de straatverlichting het best de hele nacht blijft branden. Dit is nu niet het geval en doven de lichten tussen middernacht en 5 uur in de ochtend, tijdens de week. Volgens sommige mensen zorgt extra verlichting voor meer veiligheid voor de bewoners, wat volgens studies nochtans weerlegt wordt. “Wij kregen hierover vragen, aangezien de prijs van de elektriciteit niet meer zo torenhoog is, of de verlichting ook tijdens de nacht niet zou kunnen blijven branden”, vroeg Filip Durant van de N-VA. Schepen Ludo Persoons: “Wij zijn volop bezig met de straatverlichting om te zetten naar led verlichting, als dit achter de rug is, wat ongeveer 1 tot anderhalf jaar in beslag zal nemen, dan zal dit technisch uitvoerbaar zijn. Vandaag is dit heel moeilijk met de twee verschillende systemen”, aldus de schepen.

Pas in 2027 als alle straatverlichting overgeschakeld is naar led verlichting , zal het mogelijk zijn om de verlichting meer of minder te laten branden.   

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
01 okt 2025
marc colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
marc colpaert | 22 sep 2025

archief