HALLE - Hallenaar werkt mee aan onderzoek naar de invloed van menselijke activiteiten op het atmosferische milieu.


Het project Amfic (Air quality Monitoring and Forecasting in China) is een grootschalige samenwerking waarbij wetenschappelijke instellingen uit heel Europa en China hun bijdrage leveren aan het onderzoek naar de invloed van menselijke activiteiten op het atmosferische milieu.
Aan dit project werkt ook Hallenaar Willy decuyper mee
Het Belgisch Instituut voor Ruimte-Aeronomie (BIRA) werkt nauw samen met het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) en met twee prestigieuze wetenschappelijke instellingen annex scholen in China:
Het BIRA is vertrouwd met de observatie en validatie van gegevens over de chemische samenstelling van de atmosfeer, en bedreven in het opstellen van atmosfeermodellen.
Om een accuraat beeld te kunnen schetsen van de impact van luchtvervuiling op de hele wereld, hebben onderzoekers de operationele gegevens van een land als China nodig.
Zo wordt een winwinsituatie gecreëerd: de BIRA-wetenschappers bezorgen de Chinezen expertise en analyseren hun satellietgegevens, terwijl China ons hun lokale waarnemingsgegevens bezorgt. Het BIRA past die dan in zijn atmosfeermodellen in.
Bron en meer informatie op http://www.bira.be/nl/thema/internationaal/amfic.htm
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 16 apr 2025
Marc Sluys | 14 apr 2025
Marc Sluys | 14 apr 2025
Marc Sluys | 12 apr 2025
Marc Sluys | 12 apr 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 12 apr 2025
Marc Sluys | 11 apr 2025
Marc Sluys | 10 apr 2025
Marc Sluys | 10 apr 2025
Marc Sluys | 10 apr 2025
Marc Sluys | 09 apr 2025
Marc Sluys | 09 apr 2025
Marc Colpaert | 08 apr 2025
Marc Sluys | 07 apr 2025
Marc Sluys | 07 apr 2025
Marc Sluys | 05 apr 2025
Marc Sluys | 05 apr 2025
Marc Sluys | 04 apr 2025