HALLE - Zesdejaars van H. Hart&College vieren laatste honderd dagen
Is het Halse carnaval nog met één dag uitgebreid, zullen sommige Hallenaren zich deze ochtend afgevraagd hebben, wanneer ze tal van verklede jongeren door de straten zagen trekken. Zeker niet, want het waren de leerlingen van de zesdes ASO, BSO en TSO van het Heilig Hart&College die hun laatste honderd dagen vierden.
In totaal hadden zich een 260 kinderen verkleed. Elke klas had zijn eigen thema.
Hun dag begon met een gezamenlijk ontbijt in de school. Daarna trokken ze per klas de stad in. Op een zevental plaatsen werd er een stadsspel gespeeld.
’s Middags kregen ze spaghettimaal aangeboden van de organisatoren van de fuif die ’s avonds in het Vondel werd georganiseerd.
De leerlingen zelf mochten kiezen wat met de verdere opbrengst van deze fuif gaat gebeuren. De opbrengst wordt verdeeld over twee projecten. Een deel gaat naar een project voor moeders en kinderen in Indië. Het andere gedeelte gaan naar een vereniging voor mucoviscidose, een ziekte die de ademhaling en de spijsvertering aantasten.
In de namiddag trekken ze terug naar school waar ze hun danskunsten toonden aan de andere leerlingen van de school, waarna men naar het Vondel trok voor een soort swingpaleis.
Ook directie en leerkrachten gingen op stap. Echter niet om te vieren, maar om te kijken of er geen drankmisbruik was. Met de cafébazen werd ook overeengekomen dat er geen sterke dranken zouden verkocht worden.