Ouder-Vrienden klagen verkeersonveilige schoolomgeving aan in ESSENBEEK

Foto Felix Merckx
De Ouder-Vrienden Essenbeek promoten het gebruik van de parkings naast en achter de kerk bij de ouders van de basisschool van Essenbeek. Nog tot vrijdag 30 oktober zullen de Ouder-Vrienden een pluim geven aan iedereen die de moeite neemt om een van de parkings vlakbij de school te gebruiken.
Zo is er minder parkeerdrukte rond de schooltoegangen en is de verkeerssituatie in de Kasteelstraat meer overzichtelijk en meer fiets- en voetgangersvriendelijk. Wie de parking gebruikt en zijn kind te voet begeleidt tot aan de schoolpoort bekomt volgens de Ouder-Vrienden bovendien gratis en voor niets elke dag minstens 2 minuten extra “kwalitijd”(“quality time”) met zijn kind.
Naast deze en andere ludieke acties die dit schooljaar nog worden gepland, doen de Ouder-Vrienden ook een appel aan het Stadsbestuur om dringend werk te maken van een meer veilige schoolomgeving.
De dagdagelijkse vaststellingen van zowel ouders als leerkrachten van de verkeersonveilige situatie rond de school bevestigen de resultaten van de verkeersveiligheidsenquête “Geraakt uw kind veilig op school?” van het Nieuwsblad op 14 oktober 2008 , waar de basisschool van Essenbeek de laagste score haalde van alle scholen in Vlaams-Brabant, namelijk 3 op 10.
Ouder-vrienden vragen Stadsbestuur maatregelen voor verkeersveiligheid bij heropwaardering park Essenbeek
Omdat een goede (weg)infrastructuur de basis is voor een veilige schoolomgeving, hebben de Ouder-Vrienden Essenbeek het Stadsbestuur recent verzocht een aantal eenvoudige maatregelen te nemen die de verkeersveiligheid aan school drastisch kunnen verhogen.
Zelf zien de Ouder-Vrienden de geplande werken aan het park voor de school/kerk met de voorziene herinrichting van de straat (bv. het planten van bomen) als een unieke opportuniteit om een paar kleine bijkomende maatregelen te nemen die de verkeersveiligheid aan de school sterk ten goede zullen komen, die haalbaar zijn om uit te voeren en relatief weinig geld hoeven te kosten.
UPDATE
Intussen was er reeds een afspraak met de stadsdiensten (openbare werken en verkeersdienst ) met betrekking door de door Ouder-Vrienden aangekaarte problematiek.
Herman Panneels: “Ze nemen onze voorstellen ter harte en zullen onderzoeken wat haalbaar/realiseerbaar is op korte termijn. Het realiseren van een proefopstelling behoort hierbij tot de mogelijkheden.
Hoewel er vandaag (vanzelfsprekend) nog geen beslissingen genomen zijn, zijn wij toch al tevreden over de snelle respons van het Stadsbestuur en het constructieve gesprek dat we hebben kunnen voeren. We kijken dan ook vol spanning uit naar de verdere ontwikkelingen en het concrete pakket aan maatregelen dat zal worden voorgesteld”.
28 okt 2009
Felix Merckx
Felix Merckx
Terug