HALLE - Colruyt opent 100ste Collect&Go-afhaalpunt in Merelbeke

C21

HALLE - Colruyt opent 100ste Collect&Go-afhaalpunt in Merelbeke

Colruyt_laagste_prijzen_
Repro Editiepajot

 

Vandaag opent Colruyt het 100ste Collect&Go-afhaalpunt in Merelbeke, bij Gent.

Colruyt lanceerde zijn speciale afhaalservice, waarbij klanten hun boodschappen doen via internet, in 2000. Ondertussen zorgen al duizend Colruyt-medewerkers er elke week voor dat een grote groep klanten tijd bespaart, doordat ze de boodschappen doen voor hen.

 

Het startschot van de speciale afhaalservice van Colruyt werd bijna 10 jaar geleden gegeven. Philippe Decruyenaere, verantwoordelijke Collect&Go, verklaart: "In 2000 openden we een eerste Collect&Go-afhaalpunt in Colruyt Halle. Dat was toen een echt pioniersproject. Wij waren namelijk de eersten in België die de boodschappen deden voor de klant, in de winkel zelf. En het enige wat de klant nog moest doen, was zijn boodschappen afhalen op het moment dat voor hem het best paste. Dat was een groot voordeel ten opzichte van thuislevering, want je moest niet meer thuis zitten wachten op iemand die je boodschappen komt leveren." Het idee werd eerst op kleine schaal, in een paar winkels, uitgetest, en daarna verder uitgebouwd.

 

Op zoek naar betere tijdbesteding

Na 10 jaar Collect&Go staat de teller ondertussen op 100 afhaalpunten. Philippe Decruyenaere zegt dat het succes vooral te maken heeft met efficiëntere tijdbesteding, iets waarnaar veel mensen vandaag op zoek zijn: "Vooral werkende koppels met jonge kinderen, zo’n 60 % van onze Collect&Go-klanten, willen hun kostbare tijd op een zo efficiënt mogelijke manier besteden. En bovendien profiteren van de kwaliteit en de laagste prijzen die Colruyt hen biedt. Daarom doen ze een beroep op onze Collect&Go-service. Want de tijd die ze uitsparen bij het boodschappen doen, winnen ze voor hun gezin."

De Collect&Go-service beantwoordt dus aan een maatschappelijke nood. Uit enquêtes van Colruyt bij Collect&Go-klanten is gebleken dat tijdbesparing de belangrijkste reden is om voor Collect&Go te kiezen. Philippe Decruyenaere voegt eraan toe: "Uiteraard spreekt onze service ook andere doelgroepen aan. Er zijn bv. klanten die zelf geen boodschappen meer kunnen doen, omdat ze - al dan niet tijdelijk - minder mobiel zijn. En dan zijn er natuurlijk mensen die gewoonweg niet graag winkelen."

 

Vertrouwensrelatie

Het principe van Collect&Go is eenvoudig. Klanten kiezen de gewenste producten op de website van Colruyt. Dat kan 24 uur op 24. Ze bepalen ook zelf het afhaalpunt en de dag van afhaling. Daarna zetten Colruyt-medewerkers de producten klaar. Philippe Decruyenaere: "Onze klanten reserveren uit het assortiment van de Colruyt-winkel van hun keuze. En onze medewerkers doen de boodschappen met de grootste zorg. Verse en diepvriesproducten bv. bewaren we tot het laatste moment in koelkasten of diepvriezers. We merken dat onze klanten deze aandacht voor kwaliteit appreciëren. Want groenten, fruit, vlees en andere verse producten zijn altijd sterk vertegenwoordigd in de reservaties. 93 % van onze klanten reserveert bv. zuivel. En groenten en fruit zijn goed voor 83 % van de reservaties. Een teken van vertrouwen."

 

Ruimte voor groei 

Het pioniersproject is ondertussen uitgegroeid tot een sterke service. Tijdens de voorbije jaren werd hij ook geoptimaliseerd om nog beter af te stemmen op de behoeften van de klanten. Zo hebben de afhaalpunten in bijna elke winkel uitgebreide openingsuren op woensdagnamiddag en zaterdag, traditioneel drukke momenten. Philippe Decruyenaere gelooft sterk in de toekomst van Collect&Go: "We blijven werken aan een nog betere service die zoveel mogelijk klanten kan bedienen. Momenteel is er al een afhaalpunt in bijna 1 op de 2 Colruyt-winkels. De afhaalpunten liggen verspreid over heel België, van Knokke tot Virton en van Veurne tot Bree. Er is dus altijd wel een Collect&Go in de buurt. In Merelbeke opent vandaag het 100ste afhaalpunt, en we zien nog ruimte om verder te groeien tot 150 afhaalpunten." 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
18 nov 2009
Marc Sluys
Repro Editiepajot
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief