Dichter Bert Decorte krijgt gedichtenzuil in ROOSDAAL

C21

Dichter Bert Decorte krijgt gedichtenzuil in ROOSDAAL

Editiepajot_roosdaal_nieuwe_gedichtenzuil_foto_willy_appelmans
Inhuldiging gedichtenzuil Bert Decorte. - Foto © Willy Appelmans
 

Woensdag werd er een gedichtenzuil ingehuldigd aan GC Het Koetshuis van de vorig jaar overleden Pajotse dichter Bert Decorte .

"Op het kalmkunstfestival in mei werkte letterkapper Jos Geusens 'live' aan de creatie van een gedichtenzuil voor dichter Bert Decorte. Dit kunstwerk krijgt  nu een prominente plaats aan de ingang van het Koetshuis. Dit is ook een mooie gelegenheid om met alle vrijwilligers terug te blikken op een meer dan geslaagde festivaleditie", zegt Elke Zelderloo, gedeputeerde voor cultuur.

De gedichtenzuil is een hulde voor de man van wie Marnix Gijsen schreef: Sedert Paul Van Ostaijen is Bert Decorte het eerste fenomeen, het eerste wonderkind, dat wij in de Vlaamse poëzie zien verschijnen". Deze vaak gelauwerde dichter was een bijzonder beminnelijk man, ironie en non-conformisme waren twee belangrijke karaktertrekken.

De tekst op de zuil luidt:

Werd er niets blijvends uit mij geboren?
Versneeuwt het tot vlokschuim? Waait het verloren?

Of zou het verduren tot duurzaam graniet?

Bert Decorte

Na voordracht van het gedicht 'Een stillere dag' van Bert Decorte door Walter Evenepoel werd de verwelkoming uitgesproken door gedeputeerde Elke Zelderloo.

Na de toelichting bij het kunstwerk door Jos Geusens werd er een dankwoord uitgesproken door burgemeester Christine Hemerijckx.

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
10 sep 2010
Willy Appelmans
Willy Appelmans
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Marc Colpaert | 02 apr 2025
Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief