ROOSDAAL – Veertig jaar pensen draaien bij slagerij Baetens

Ludwig haalt de zwarte pensen uit de kuip. - Foto's © Marcel Steeman

De witte pensen hangen langzaam af te koelen. - Foto © Marcel Steeman

Liliane kuist de mengmachine. - Foto © Marcel Steeman

Ludwig legt de laatste hand aan de beuling. - Foto © Marcel Steeman

De pensen wachten op de klanten. - Foto © Marcel Steeman
Je kan er niet naast kijken, je ziet steeds minder en minder plaatselijke zelfstandigen in het straatbeeld. Door de doorgedreven reclame van “grootbedrijven” zou je haast denken dat de plaatselijke handelaar geen meerwaarde meer heeft, maar niets is minder waar.
Het is 6 uur in de morgen als we arriveren bij slager Ludwig aan de Gasthuisstraat 46 in Pamel. Op dit onmenselijk vroege uur legt Ludwig de laatste hand aan vele kilo’s witte en zwarte pensen. Al van 4 uur is hij bezig met deze lekkernij.
Elke donderdag is het er drukte van jewelste omdat men in Pamel en wijde omgeving weet dat er dan de specialiteit van ‘den Baten’ te verkrijgen is. Met een klein beetje geluk ook op vrijdag.
Al 40 jaar worden er witte pensen op basis van varkensschouder en -spiering, brood, melk en eieren gemaakt. De zwarte pensen zijn een mix van varkensvlees, bloed, brood en nog wat natuurlijke ingrediënten. Welke die zijn wil hij ons natuurlijk niet vertellen.
Wie denkt dat het bij de grootwarenhuizen voor alles beter en goedkoper is (voor dezelfde kwaliteit) heeft het duidelijk mis, en dat zal je merken eens deze worsten op je pan gelegen hebben.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 10 apr 2025
Marc Colpaert | 09 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 04 apr 2025
Marc Colpaert | 02 apr 2025
Marc Colpaert | 02 apr 2025
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Marc Colpaert | 31 mrt 2025
Marc Colpaert | 31 mrt 2025
Marc Colpaert | 28 mrt 2025
Marc Sluys | 25 mrt 2025
Marc Colpaert | 24 mrt 2025
Guido | 15 mrt 2025
Marc Colpaert | 11 mrt 2025
Marc Sluys | 07 mrt 2025
Marc Colpaert | 13 feb 2025