Rioolputten in ROOSDAAL verstopt door hondenpoepzakjes

C21

Rioolputten in ROOSDAAL verstopt door hondenpoepzakjes

Hondenpoep_p600

"Inwoners die met hun hond op wandel gaan en de hondenpoep netjes opruimen, mogen die hondenpoepzakjes nadien niet gewoon in de rioolputjes gooien want dat zorgt voor verstoppingen", waarschuwt de gemeente Roosdaal. De gemeenschapswacht stelde vast dat sommige hondeneigenaars de hondenpoepzakjes in de rioolputjes gooien. Sommige rioolputjes zitten er helemaal vol mee.

Het gemeentebestuur wil iedereen wijzen op de mogelijke gevaren die ontstaan door niet biologisch afbreekbare materialen in de rioleringsroosters te deponeren. Dit is ecologisch onverantwoord en bij een hevige regenbui kan dit problemen geven. Vaak worden ook lege sigarettenpakjes en zelfs blikjes en plastic flesjes in rioleringsroosters aangetroffen.
Het gemeentebestuur gaat ervan uit dat er geen kwaad opzet is. "Het kan best zijn dat de hondenbaasjes zich niet bewust zijn van de problemen die zij hiermee kunnen veroorzaken. De zakjes zijn echter niet biologisch afbreekbaar en bovendien wordt er een knoop in het zakje gemaakt waardoor er wat lucht in komt en ze als ballonnetjes boven elkaar drijven", klinkt het. "Zo vormen deze een soort dam in het afloopmechanisme van de gemeentelijke rioleringen. Afvalstoffen deponeren in rioleringsroosters staat gelijk aan sluikstorten. De vervuiler zal hiervoor een administratieve geldboete krijgen die hoog kan oplopen. Het zakje in de vuilbak gooien voorkomt dergelijke problemen."
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
29 okt 2013
Jacky Delcour
Jacky Delcour
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Marc Colpaert | 02 apr 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief