SINT-PIETERS-LEEUW – Introductiesessies voor gemeenteraadsleden.
In de provincie Vlaams Brabant worden op vier plaatsen, onder andere in Sint-Pieters-Leeuw, introductiesessies gegeven voor de toekomstige raadsleden. De eerste sessie van de drie ging door in Kasteel Coloma, er waren een hondertal deelnemers. Over gans Vlaanderen hebben zich in totaal 2400 deelnemers ingeschreven, vooral nieuwe verkozenen.
In drie avondsessies worden de taken en opdrachten van de gemeentelijke mandatarissen vanuit verschillende invalshoeken bekeken. De eerste sessie ging over het algemeen kader. De tweede zal gaan over de rechten en plichten van de mandatarissen. Terwijl de derde de financiën, beleids- en beheerscyclus zal toelichten.
Er werd ook een startersboekje uitgedeeld met veel nuttige informatie. De informatiesessies en het startersboek zijn het resultaat van een constructieve samenwerking tussen het VVSG (Vereniging van Vlaamse Steden en Gemeenten) en het ABB (Agentschap Binnenlands Bestuur). Katie Heyse van binnenlands bestuur: “Het doel van deze sessies is voldoende informatie geven zodat de raadsleden hun mandaat goed kunnen opnemen na hun eedaflegging op 2 januari“.