Bouw nieuwe school aan de Garebaan in SINT-PIETERS-LEEUW is eindelijk rond

C21

Bouw nieuwe school aan de Garebaan in SINT-PIETERS-LEEUW is eindelijk rond

Editiepajot_spl_nieuwe_school_archief_felix_merckx
Foto Archief Felix Merckx
 

Eindelijk komt er schot in de bouw van de nieuwe gemeentelijke basisschool langs de Garebaan in Sint-Pieters-Leeuw. Alhoewel er al een princiiepsbeslissing over de bouw ervan genomen werd op 3 oktober 1996 is het dossier nu eindelijk rond.

Op 15 juli 2009 leverde de gewestelijk stedenbouwkundig ambtenaar de bouwvergunning af.
 
Nu de gemeenteraad het goedkeurde gaat het.College van Burgemeester en Schepenen de aanbesteding voorleggen en bekendmaken in het bulletin der aanbestedingen met het oog op de aanstelling van een financiële instelling volgens de procedure van promotiebouw.
Bij promotiebouw duidt een inrichtende macht of schoolbestuur, die een nieuwbouw wenst te realiseren, een promotor aan die zal instaan voor de financiering en de realisatie van het project en waarvan zij op een later tijdstip het gebouw zal aankopen.
 
 
TIJDSDUUR
Over het verloop van de werken zegt schepen van Onderwijs Fons Geeroms (Open VLD) het volgende: “Wij hopen stellig dat alle formaliteiten zullen vervuld zijn tegen de lente van 2010 en dat de werken kunnen starten voor het bouwverlof. De wetgeving op de overheidsopdrachten moet gerespecteerd worden (met o.a. de Europese bekendmaking) en vooraleer te gunnen moet heel het dossier nog voorgelegd worden aan Agion, de subsidiërende overheid”.
 
De nieuwe gemeentelijke basisschool in Sint-Pieters-Leeuw bestaat uit een kleuterafdeling en een afdeling lager onderwijs ter vervanging van de bestaande school ‘Den Top’. Naast de 15 klaslokalen (9 voor de lagere school en 6 voor de kleuterschool) voorziet het project de nodige lokalen voor administratie, polyvalente ruimten, refter en aangepaste buitenruimten (speelplaatsen en groene ruimte).
 
 
DRIE VOLUMES
Het gebouw bestaat uit drie volumes die een open buitenspeelplaats, verlaagd ingeplant t.o.v. de straat en grenzend aan de Garebaan, omgeven.
 
In het centrale volume (30 m bij 12 m) dat op een afstand van ongeveer 30 m. evenwijdig aan de Garebaan ingeplant wordt, komt op de gelijkvloerse verdieping een refter met keuken en sanitair en op de verdieping 3 klaslokalen en sanitair.
Dit centrale volume zorgt tevens voor de verbinding van de beide andere volumes en de hoofdtoegang tot het complex.
 
De linkervleugel (47 m bij 10 m ) wordt schuin ingeplant t.o.v. het centrale volume. Hierin wordt de kleuterafdeling (drie klassen op het gelijkvloers en drie op de verdieping) ondergebracht samen met op het gelijkvloers een polyvalente hal, een polyvalente zaal en sanitair en op de verdieping het directielokaal en de leraarskamer.
De kleuterafdeling beschikt over een afzonderlijke buitenspeelruimte, links van het gebouw.
 
De rechtse vleugel (43 m bij 12 m )staat loodrecht op het centrale volume en de Garebaan. Op de gelijkvloerse verdieping worden drie klassen en een polyvalente zaal voorzien. Op de verdieping komen ook drie klaslokalen.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
05 sep 2009
Felix Merckx
Archief Felix Merckx
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief