Kasteel van HUIZINGEN wordt in ere hersteld

Minister van Onroerend Erfgoed Ben Weyts trekt € 125.000 extra middelen uit voor het Kasteel van Huizingen in het Vlaams-Brabantse Beersel. Zo kunnen er enkele dringende ingrepen gebeuren aan het balkon en om de waterinsijpeling op te lossen. “Als kind van de Vlaamse Rand en trotse Beerselaar ben ik natuurlijk ‘Fier op dat van Hier’. En dus ook op dit prachtige stukje erfgoed”, zegt Weyts. “We doen er alles aan om dit indrukwekkende domein in ere te houden en treden doortastend op tegen verval”.
Verscholen in een prachtig landschapspark in het Vlaams-Brabantse Beersel ligt het sprookjesachtige Kasteel van Huizingen. De geschiedenis van het kasteel gaat terug tot de 15de eeuw en in de 19de eeuw kreeg het een elegante neorenaissancestijl. Het kasteel is vandaag het absolute pronkstuk van een provinciaal domein met uitgestrekte wandelpaden, exotische planten en zelfs een alpiene tuin – een zeldzaamheid in Vlaanderen Op dit moment zijn er echter dringend een paar grote ingrepen nodig. Zo heeft Monumentenwacht bij een inspectie vastgesteld dat verschillende natuurstenen elementen, zoals de borstwering van het balkon, los zitten en dat er op verschillende plaatsen sprake is van ernstige waterinsijpeling die een grote bedreiging vormt voor het kasteel.
Vlaams minister van Onroerend Erfgoed en Vlaamse Rand Ben Weyts investeert nu € 125.000 in een restauratie van het Kasteel van Huizingen. Het dak wordt hersteld en waar nodig zullen de natuurleien vervangen worden. Er komen herstellingswerken aan de goten en koperen nokbekleding, en de dakstructuur wordt verstevigd. Daarnaast worden de natuurstenen elementen hersteld en verankerd. Dankzij deze ingrepen zal het kasteel opnieuw in volle glorie kunnen schitteren. Het totale project wordt geschat op € 821.500, waarvan Vlaanderen zo’n 15% bijdraagt. De overige kosten worden gedragen door de Erfgoedstichting van de provincie Vlaams-Brabant.
"We zijn ‘fier op dat van hier’ en voor mij is het echt wel ‘hier’ waar ik opgegroeid ben. Ik ken dit kasteel al heel mijn leven en vierde er zelfs mijn eerste communie”, zegt Ben Weyts. “Het kasteel van Huizingen is één van die plekken waar je het verhaal van Vlaanderen kan voelen. Natuurlijk moeten we hier heel goed zorg voor dragen. Dankzij de ingrepen die we nu gaan doen, zullen mensen nog lang kunnen genieten van een prachtig provinciaal domein met een fantastisch kasteel”.
Bart Nevens, Gedupteerde van de provincie Vlaams-Brabant bevoegd voor Erfgoed, deelt het enthousiasme: "Als provincie investeren we al jaren in het provinciedomein van Huizingen. Het is dan ook een trekpleister in de Vlaamse Rand. Deze investering door Vlaanderen is een belangrijke stap in de verdere opwaardering van het historische hart van het domein."
Zoeken
Meer Nieuws
Hugo Deville | 13 apr 2025
Hugo Deville | 10 apr 2025
Marc Sluys | 10 apr 2025
Hugo Deville | 10 apr 2025
Marc Colpaert | 08 apr 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Hugo Deville | 07 apr 2025
Marc Sluys | 05 apr 2025
Marc Sluys | 04 apr 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 04 apr 2025
Hugo Deville | 02 apr 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 02 apr 2025
Marc Sluys | 02 apr 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 31 mrt 2025
Marc Sluys | 31 mrt 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 30 mrt 2025
Marc Sluys | 25 mrt 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 25 mrt 2025