Einde tijdelijke ontrekking van water in VLAAMS-BRABANT

Afgelopen zomer stelde gouverneur Jan Spooren een tijdelijk verbod in op het onttrekken van water uit verschillende waterlopen in Vlaams-Brabant. Deze maatregel was nodig omdat de toestand van diverse ecologisch kwetsbare waterlopen verslechterde en sommigen dreigden volledig droog te vallen. Dat zou ernstige gevolgen kunnen hebben gehad voor de ecosystemen in en rond deze waterlopen.
Dankzij de regenval van de afgelopen weken is er een voorzichtig herstel merkbaar in de debieten en waterpeilen van de onbevaarbare waterlopen. Op de meeste locaties worden de minimale ecologische drempelwaarden opnieuw gehaald. Deze drempels werden in 2020 vastgelegd door de Vlaamse overheid, in overleg met experten en de provincies.
Op basis van deze positieve evolutie heeft het provinciale droogteoverleg, onder leiding van gouverneur Spooren, beslist om het tijdelijk onttrekkingsverbod op te heffen.
Gouverneur Jan Spooren licht toe:
“Het heeft even geduurd voor de regen zich vertaalde in hogere waterpeilen, maar gelukkig zien we nu herstel. Daarom kunnen we het tijdelijk captatieverbod opheffen. Ik heb altijd benadrukt dat zulke verboden enkel worden ingesteld waar dat echt nodig is, en nooit langer dan strikt noodzakelijk. Het is belangrijk dat we daarbij steunen op een wetenschappelijk onderbouwd kader.”
Let op: het permanente verbod op wateronttrekking uit ecologisch zeer kwetsbare waterlopen en grachten blijft het hele jaar door van kracht. Meer informatie en een overzichtskaart van de geldende maatregelen vind je op:
https://www.vlaanderen.be/droogtemaatregelen/droogtemaatregelen-in-provincie-vlaams-brabant
De opheffing van het tijdelijk verbod gaat in op 31 oktober 2025.
Zoeken
Meer Nieuws
marc colpaert | 12 nov 2025
marc colpaert | 12 nov 2025
marc colpaert | 06 nov 2025
Marc Sluys | 05 nov 2025
Marc Sluys | 30 okt 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 30 okt 2025
Guido | 28 okt 2025
marc colpaert | 28 okt 2025
Marc Sluys | 22 okt 2025
marc colpaert | 21 okt 2025
Marc Sluys | 20 okt 2025
Marc Sluys | 20 okt 2025
Marc Sluys | 20 okt 2025
Marc Sluys | 20 okt 2025
Guido | 18 okt 2025
Marc Sluys | 17 okt 2025
Marc Sluys | 16 okt 2025
