Vooruit pleit voor de mogelijkheid om huisdieren bij te zetten in een graf

C21

Vooruit pleit voor de mogelijkheid om huisdieren bij te zetten in een graf

Snoopy
Mogen dode huisdieren straks mee in het graf van hun baasje. Foto Marc Colpaert
 

Tijdens de gemeenteraad pleitte Katie Coppens, gemeenteraadslid voor Vooruit, ervoor dat inwoners van onze stad de mogelijkheid krijgen om hun huisdier na overlijden bij te zetten in hun eigen graf. Sinds februari 2024 is dit wettelijk toegestaan in Vlaanderen, maar onze stad heeft dit nog niet ingevoerd.

 
"Het verlies van een huisdier veroorzaakt intens verdriet. Steeds meer mensen beschouwen hun hond of kat als een volwaardig deel van het gezin. In steden zoals Oostende, Mechelen en Sint-Niklaas is het al mogelijk om de as van een huisdier in een aparte urne bij te zetten in de kist of urne van hun baasje. Onze stad zou dit voorbeeld moeten volgen," aldus Coppens.
 
Vooruit was jarenlang een drijvende kracht achter dierenwelzijnsmaatregelen in de stad, met onder andere de invoering van een schepen van dierenwelzijn, hondenlosloopweides en een dierenpolitie. De partij hoopt dat de meerderheid dit voorstel ernstig neemt en snel actie onderneemt.

 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
25 feb 2025
Marc Colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Colpaert | 21 feb 2025

archief