Eerste kunstgrasveld in DILBEEK officieel geopend

C21

Eerste kunstgrasveld in DILBEEK officieel geopend

Editiepajot_dilbeek_opening_kunstgrasveld_kapelle_30_juli_2011_foto_gerrit_achterland
Foto's © Gerrit Achterland
 
Editiepajot_dilbeek_op_het_kunstgrasveld_foto_gerrit_achterland
Foto's © Gerrit Achterland
 

Het gemeentebestuur heeft zaterdagavond het nieuwe kunstgrasveld van voetbalclub FC Kapelle ingewijd. Op 13 augustus wordt het kunstgrasveld van Dilbeek Sport officieel geopend. Beide kunstgrasvelden, de eerste synthetische velden in Dilbeek, kosten samen 872.502 euro en werden aangelegd door de firma nv Lesuco uit Huldenberg. Beide velden krijgen elk een naam van een bekende voetballer die in Dilbeek woont. Het veld in Kapelle wordt vernoemd naar Frankie Vercauteren, trainer van RC Genk, het veld in Dilbeek naar Paul Van Himst. Het veld van Kapelle kostte 444.843 euro.

Het nieuwe kunstgrasveld achter het hoofdterrein in Kapelle ligt er bij als een biljart en heeft een oppervlakte van bijna 7.000 m2. De velden in Kapelle en Dilbeek zijn al van de derde generatie kunstgrasvelden. De eerste velden werden aangelegd einde jaren zeventig. Het veld in Kapelle bestaat uit een funderingslaag, een drainage, een tapijt opgevuld met zand en rubberkorrels van afgedankte vrachtwagenbanden. ‘’Het was niet evident”, zei Boudewijn Vanermen, hoofd van de sportdienst, “om voor het kunstgrasveld een bestek op te maken. We dienden rekening te houden met de beschikbare grond, de profilering van het veld, de draagkracht en de eisen van de Belgische Voetbalbond. We hadden ook keuze uit twee soorten fundering: hard of zacht. Wij kozen voor de harde fundering’’.
De keuze voor het type tapijt was evenmin evident. Er bestaan niet minder dan zeventig types over de hele wereld. De sportdienst stelde daarom een minimum aan technische eisen zoals de dikte van de vezels, de lengte, kleur, enz… Het tapijt moest voldoen aan een Fifa-certificaat van een bestaand veld.
 Het tapijt van het kunstgrasveld in Kapelle heeft een levensduur van ongeveer vijftien jaar. Een nieuw tapijt kost vandaag tussen 150.000 en 200.000 euro. Een kunstgrasveld vergt ook onderhoud. Jaarlijks is een groot onderhoud nodig, wekelijks een klein onderhoud.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
31 jul 2011
Gerrit Achterland
Gerrit Achterland
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief