DILBEEK - Colruyt-plannen in Itterbeek zitten nog steeds vast

EP
De plannen van Colruyt voor een grote nieuwe winkel in Itterbeek zitten nog muurvast. De Dilbeekse gemeenteraad heeft een nieuw rooilijnplan voor de Herdebeekstraat goedgekeurd, maar dit gebeurde volgens het buurtcomité niet correct zodat een nieuwe procedureslag zich aankondigt. Bovendien loopt er nog een procedure over de bouwvergunning bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen.
Het goedgekeurde rooilijnplan met betrekking tot een stukje verbreding van de Herdebeekstraat betrof reeds de derde poging van de gemeente om de bestaande rooilijnen in overeenstemming te brengen met de bouwplannen van het grootwarenhuis. De eerste versie van het rooilijnplan werd begin vorig jaar vernietigd door de Raad van State. De tweede versie werd net voor de zomer terug ingetrokken wegens opmerkingen van de provincie. Tegen de derde versie werden opnieuw een aantal bezwaren ingediend. Hierin halen de buurtbewoners onder meer de verwachte mobiliteitsproblemen aan en niet reglementaire wijzigingen aan de rooilijn van de Ninoofsesteenweg, waarvoor het gewest bevoegd is en niet de gemeente.
Het Dilbeekse schepencollege heeft de talrijke argumenten in de bezwaren in enkele pennentrekken afgewimpeld en liet het nieuwe rooilijnplan op de gemeenteraad goedkeuren. Oppositieleider Luc Deleu waarschuwde het college voor de gevolgen van zo’n minimalistische weerlegging van de ingediende bezwaren.
Al bijna vijf jaar probeert Colruyt zijn bouwplannen in Itterbeek door te drukken. Tevergeefs. Op een bouwgrond gelegen aan de Herdebeekstraat, de Oude Geraardsbergsebaan en de Ninoofsesteenweg wil de warenhuisketen een winkel realiseren van 2.800m2. Die moet klanten aantrekken uit gans Dilbeek, maar ook uit omliggende gemeenten zoals Vlezenbeek, Lennik, Roosdaal en Wambeek. Ruim 600 inwoners tekenden een petitie tegen de grootschaligheid en de gevolgen van het project. De voorstanders van een nieuwe winkel zijn weliswaar talrijker, maar zolang alle nodige vergunningen en de bijbehorende dossiers over rooilijnen en buurtwegen niet in orde zijn, zitten de plannen vast.
Tussenarrest
Onlangs velde de Raad van Vergunningsbetwistingen een tussenarrest in de zaak Colruyt Itterbeek. De betrokken partijen moesten hun standpunt bekendmaken over de gevolgen van de vernietiging van het eerste rooilijnplan. Dat rooilijnplan was destijds voor de provincie een absolute vereiste alvorens de bouwvergunning te verlenen. Binnen enkele weken of maanden zal de Raad hierover een beslissing nemen. Mogelijk staat het project na vijf jaar nog geen stap verder dan bij de start!
Onlangs velde de Raad van Vergunningsbetwistingen een tussenarrest in de zaak Colruyt Itterbeek. De betrokken partijen moesten hun standpunt bekendmaken over de gevolgen van de vernietiging van het eerste rooilijnplan. Dat rooilijnplan was destijds voor de provincie een absolute vereiste alvorens de bouwvergunning te verlenen. Binnen enkele weken of maanden zal de Raad hierover een beslissing nemen. Mogelijk staat het project na vijf jaar nog geen stap verder dan bij de start!
Het buurtcomité blijft het gemeentebestuur en de distributiegroep uit Halle oproepen om een betere locatie te zoeken. Een moderne buurtwinkel in combinatie met woningen en kleinhandel en met respect voor de leefbaarheid in de omgeving kan volgens het comité wel alle Itterbekenaren tevreden stellen.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 23 apr 2025
Marc Colpaert | 22 apr 2025
Marc Sluys | 15 apr 2025
Marc Colpaert | 08 apr 2025
Marc Sluys | 07 apr 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 04 apr 2025
Marc Sluys | 04 apr 2025
Marc Sluys | 03 apr 2025
Marc Colpaert | 01 apr 2025
Marc Colpaert | 31 mrt 2025
Marc Sluys | 31 mrt 2025
Marc Sluys | 31 mrt 2025
Marc Colpaert | 29 mrt 2025
Marc Sluys | 26 mrt 2025
Guido | 25 mrt 2025
Marc Colpaert | 19 mrt 2025
Marc Colpaert | 15 mrt 2025
Marc Sluys | 15 mrt 2025