DILBEEK - Wandelen langs trage wegen met eeuwenoude kaarten tussen Kapelle en Asse

C21

DILBEEK - Wandelen langs trage wegen met eeuwenoude kaarten tussen Kapelle en Asse

Editiepajot-ingezonden-foto-wandelen-langs-trage-wegen-09022014
ingezonden foto
 

Zondag 16 februari 2014 om 14:00 vertrekt aan kasteel la Motte een 10,2 km lange begeleide wandeling van Trage Wegen Dilbeek. De tocht is aangeduid op de Ferrariskaart (1777), Atlas der Buurtwegen (1841) en Vandermaelenkaart (1850): boeiende vergelijking van paden, wegen, landschappen, parkdomeinen, boerderijen, toponiemen toen en nu.

Het wordt genieten van het heuvelachtig landschap, de vergezichten en de trage wegen, waarvan sommige er erg modderig kunnen bijliggen: stevig schoeisel noodzakelijk!

Meermaals wordt halt gehouden om een vergelijking te maken tussen wat er te zien valt in 2014, en hoe die zelfde plaats weergegeven werd op de Ferrariskaart in 1777: de eerste zeer gedetailleerde atlas van België, volledig in kleur, met alle details van bomenrijen, huizen, molens kastelen, schuren, ...  Wist je dat er toen tussen Ternat en Sint-Ulriks-Kapelle, ten noorden van de huidige Brusselstraat het grote Ternatbosch was? En kasteel Nieuwermolen toen Château Neuver Moelen heette?

De Atlas der Buurtwegen uit 1841 is nu nog een rechtsgeldige weergave van alle voetwegen. De Vandermaelenkaart uit 1850 toont al meer gelijkenis  met de huidige stafkaarten, alleen werden hoogteverschillen nog helemaal anders weergegeven.

Start om 14 uur voor kasteel la Motte, Lumbeekstraat 20 te Sint-Ulriks-Kapelle (Dilbeek).  Wandeltempo = ongeveer 4 km/uur. Deelname = gratis. Geen café onderweg. Iedereen uit Dilbeek en (ver) daar buiten welkom!

Meer info: http://www.tragewegendilbeek.be

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
09 feb 2014
Sam Herremans
Ingezonden foto
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief