Vormen, klanken en bewegingen uit het pre-Colombiaanse Mexico in DILBEEK

Open Monumentendag 2014 opent in Dilbeek met het spectaculaire optreden van het Luiz Marquez Ensemble met hun mystieke en spirituele sferen, oude instrumenten en dansen uit Mexico.
“Het is tijd voor stilte, voor zonnen en manen die kunnen worden geteld, voor kennis.
De drums weergalmen, het vuur groeit in de aarde, en de goden bewegen onder de mensen.
De levenden nemen aan dat de identiteit van de goden en hun dood helpen deze of gene bovennatuurlijke wereld te bestendigen. De mensheid spreekt direct tot de goden en biedt een lied, een muzikale expressie, een dans en sprongen aan zoals de voorvaders hebben gedaan sinds het begin der tijden. Ze dansen om de aarde, om de maïsplant, om oorlog te voeren of om regen te maken, om de activiteiten die grote beschavingen voortbrachten vóór de komst van de Spaanse veroveraars uit te drukken.”
- Luiz Márquez : pre-Columbiaanse blaasinstrumenten
- Renato Márquez: percussie
- Carlos Acosta: percussie
- Miktlan Santin : dans
Optreden om 10u15 en om 11u15 bij het Kasteel van Dilbeek op het Gemeenteplein.
Luiz Márquez begon de studie van Mexicaanse etnische muziek onder leiding van meester Zacharias Segura (QPD). Mysterieuze klanken hebben zijn ziel doordrenkt. Na verschillende muzikale experimenten in Europa, waarin hij o.m. samenwerkte met Rufus Thomas en Chris Whitley, besloot hij terug te keren naar zijn roots en ging op zoek naar een nieuwe klank. De muziek van multi-instrumentalist Luiz Márquez wordt steeds gekenmerkt door het vermengen van pre-Colombiaanse invloeden en hedendaagse stijlen, waardoor een krachtig symbiotisch geheel ontstaat.
Meer info bij de dienst cultuur & toerisme op 02/451 69 30 of via toerisme@dilbeek.be