HALLE - Groen! vraagt meer uitleg over deelname aan "Mijn restaurant"

Fred Deryckere (Groen!) heeft op de jongste gemeenteraad in een bijkomend punt meer uitleg gevraagd over de deelname van de stad aan het televisieprogramma "Mijn restaurant" op VTM.
Volgens Deryckere hangt er een waas van geheimzinnigheid rond de deelname van Halle aan het programma.
Fred Deryckere: “In de collegezitting van 29 januari werd beslist akkoord te gaan om deel te nemen aan het programma, de financiering te bekijken, en na te gaan of er subsidies van de provincie voorzien zijn. Wij zijn er echter van overtuigd dat die beslissing een bevoegdheid voor de gemeenteraad is. In het budget 2010, noch in de meerjarenplanning is iets voorzien. De communicatie via de notulen van het schepencollege is helemaal niet transparant in dit dossier.”
Groen! noemt het opvallend dat na de collegebeslissing de deelname aan het programma niet werd opgenomen in de persberichten van het college en dat pas op 4 februari de schepen voor Toerisme (Mark Demesmaeker) vertelt dat de uitzendingen Halle op de kaart zullen zetten als culinair centrum.
Fred Deryckere: “Laat ons dus hopen dat Halle er niet uitligt als eerste afvaller, want dan wordt Halle een culinaire flop”
Volgens schepen voor Toerisme Mark Demesmaeker (N-VA) werd de beslissing door het college genomen omdat er een snelle beslissing moest genomen worden en er niets over gezegd werd omdat VTM een absolute discretie naar de pers toe vroeg. Er werd op het college ook beslist om het financiële plaatje van de deelname later te bekijken.
Mark Demesmaeker: “Wij hebben kort op de bal moeten spelen. De kans die we kregen voor de uitstraling en naambekendheid van Halle te vergroten moesten we zeker grijpen. Wij willen alles doen om Halle positief te promoten. De deelname van Halle is nu al een zeer groot succes op faceboek. Wij krijgen ook mede zeggingsschap bij de invulling van het programma. Evenementen die in het voorjaar in Halle vallen, zoals carnaval, St. Veroonsprocessie, Mariaprocessie en het blauwe bloementapijt in het Hallerbos zullen meespelen in de verhaallijn.”.
PRIJSKAARTJE
Wat het financiële prijskaartje betreft gaat de gemeenteraad de beslissing krijgen. De CD&V/N-Va en Open Vld meerderheid is er van overtuigd hiervoor een meerderheid te vinden.
Voor de eerste ronde moet de stad niets betalen. Wanneer Halle verder gaat naar de tweede ronde hangt er een prijskaartje van 25.000 euro aan. Moest men de finale halen moet Halle een tweede schijf van 25.000 euro betalen.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 07 mei 2025
Marc Sluys | 07 mei 2025
marc colpaert | 07 mei 2025
marc colpaert | 05 mei 2025
Marc Sluys | 05 mei 2025
Marc Sluys | 05 mei 2025
Marc Sluys | 04 mei 2025
Marc Sluys | 03 mei 2025
Marc Sluys | 02 mei 2025
Marc Sluys | 02 mei 2025