Nieuws van Olympic Essenbeek HALLE

Het voorbije weekend, vonden onder frisse temperaturen de interclubs voor cadetten en scholieren meisjes en jongens plaats.
Onze meisjes trokken zaterdag naar het Antwerpse ACBR van Brasschaat.
Het viel onze trainers en clubsecretaris zwaar om toch voor elke proef een geschikte atleet te vinden, wat niet altijd ivident is ! Allonsius Margot mocht de spits afbijten op de 300m horden , zij eindigde 5de in haar reeks.
Gwen Raeymaekers klaarde de klus voor de scholieren op de 400m horden, zij kwam als 4de over de eindstreep.
Charlotte Vanderstichele moest haar springtalent nog is bovenhalen in het hoogspringen, ze ging nog over 1m40.
Tessa Van Steenstraeten moest het verspringen voor haar rekening nemen., Katrien Wouters probeerde de broodnodige puntjes bijeen te smijten in het discuswerpen.
Tot slot vonden we Ellen Francois in de werpcirkel terug voor het kogelstoten cadetten dames, zij haalde net geen 7m.
Ondertussen werden de loopnummers ook verder afgewerkt, Kyna Missotten liep de ziel uit haar tengere lijf, en legde beslag op de 1ste plaats.
Na Kyna stonden de scholieren meisjes klaar voor hun reeksen van de 100m, hier klaarde Fien Bras de klus in 13.92.
Vanessa Scaunet eindigde 4de in de 800m bij de cadetten, Lore Geypen finishste bij de scholieren op een 7de stek.
Na het kogelstoten mocht Ellen Francois opnieuw aantreden in de reeksen van de 1500m; ze finishste als 5de.
Adeline Urbain moest de zware last op haar schouders nemen bij de scholieren meisjes, zij kwam als 6de door de finish.
Opnieuw enkele reeksen horden, voor de cadetten meisjes stond Margot Allonsius klaar in de startblok, zij finishste als 3de; Dorien Van Diest won haar reeks bij de scholieren dames.
In de kampnummers werd er ook aardig verder gedaan, Katrien gooide haar speer 33m56 ver wat haar een 2de plaats opleverde.
Emma Goyens haalde haar springtalent als gewezen turnster naar boven, het lukte haar om over 1m25 te springen.
In het verspringen sprong Ans Gosselé 4m32 ver, Charlotte Vanderstichele stootte de kogel 7m40 ver, Vanessa Scaunet moest haar werptalent bovenhalen , zij moest deelnemen aan het speerwerpen. Tot slot stond Tessa Van Steenstraeten in de werpcirkel voor het discuswerpen.
Voor deze meisjes waren het moeilijke momenten , toch gaven ze één voor één het beste van zichzelf om de schramele punten te verzamelen.
In de spurtnummers over de halve baanronde traden Kyna Missotten en Dorien Van Diest aan.Emma Goyens en Gaëlle Somville liepen de reeksen van de 400m.
En dan was het spannend afwachten hoe de afsluitende estafetten gingen verlopen.
Hoogmartens Frances – Van Steenstraeten Tessa – Van Den Branden Stiene en Missotten Kyna legden een goed parcour af, zij behaalden een 5e pl in hun reeks.
Bras Fien – Gosselé Ans – Raeymaekers Gwen en slotloopster Van Diest Dorien eindigden eveneens op een 5de stek bij de scholieren dames. Dan was het bang afwachten op het eindklassement.
Hoe erg ze ook allemaal hun best gedaan hadden, toch viel het verdickt zwaar voor OEH, ze eindigden op een 11de stek met 130,5 punten, en moeten de Landelijke 1 verlaten en zakken terug naar de Landelijke 2de afdeling volgend seizoen.
Onze jongens kwamen zondag aan beurt , zij mochten afzakken naar het Provinciaal Domein in Huizingen, om daar hun Beker van Vlaanderen te komen beslechten.
Robin Smismans mocht de spits afbijten , hij lag ruime tijd aan de leiding, maar naar het einde toe viel hij enkele plaatsen terug, toch finishste hij nog knap als 4de. Bij onze scholieren was er geen kandidaat op de 400m horden.
Robin Sicz liep een snelle 100m , Simon De Wachter had het moeilijker, hij probeerde aan te klampen, en kwam als 6de door de finish.
In de kampnummers waren ze ondertussen ook van start gegaan, Anatole Huhn nam het kogelstoten voor zijn rekening, maar viel wat tegen door enkele nulworpen.
In het polsstokspringen stond Matthias De Cock voor de zware taak, hij raakte nipt over de 2m. Wannes Hubloux is blijkbaar reeds goed vertrouwt met de nieuwe aanloop en werptechniek van zijn nieuwe trainer, hij komt aardig dicht in de buurt van de 50m met zijn speer.
Benno Vandecapelle legde ondertussen een mooi springparcour af in het hoogpringen, hij lukt de ene sprong na de andere, stelde zelfs opnieuw zijn PR scherper met 3cm, 1m68 leverde hem een 2de plaats op.
Kevin De Becker beet flink van zich af in het verspringen, hij lukte voor het eerst een sprong van 6m, wat hem eveneens een 2de plaats opleverde. Tweelingbroer Kenneth haalde flink uit in het discuswerpen met een worp van 45m65. In de loopnummers stond geen maat op Daan Van Diest die in de laatste ronde alle registers opentrok en er vandoor ging aan een fiks tempo en behaalde zo de overwinning.
Was Bram Van Den Bosch niet ingesloten geraakt vlak na de start, had hij met wa geluk voor de zoveelste overwinning van de dag kunnen zorgen, maar spijtig genoeg eindigde Bram op een 4de plaats.
Michiel Querton had het wat moeilijker om het snelle tempo te blijven aanhouden, hij zakte wat terug naar een 8ste stek.
Arne Heremans verbaasde iedereen door in de slotronde van zijn 1500m reeks alles op alles te zetten , hij klokte af als 3de in 4.15.60, wat hem aardig wat puntjes opleverde.
Robin Smismans kwam toch wat gerecupeerd aan de start van de 100m horden, hij finishste hij knap als 2de.
Bram Ghuys klaarde de klus bij manier van spreken met de vingers in de neus, de gaf alle tegenstand het nakijken en finishste knap als 1ste.
Daan , die normaal een afstandsloper is , maar ook zijn mannetje kan staan op de halve baanronde , toonde opnieuw zijn spurterskwaliteiten, hij pakte zijn 2de zege vd dag.
Simon De Wachter had het weer moeilijk en kwam pas als 5de over de eindstreep.
Tot slot de volledige baanronden, Arno Eylenbosch klaarde de klus en kwam als 1ste door de finish, Jurgen Van Volsem moest zich bij de scholieren tevreden stellen met een 4de stek.
In de kampnummers stond er dan geen maat op Bram Ghuys in het hoogspringen, hij begon toen alle medekandidaten er ver allemaal uit lagen ! Bram startte zijn wedstrijd op 1m85 en besloot na een wip over 2m te stoppen.
Robin Sicz sprong zich in het verspringen naar een 2de stek – Kenneth De Becker pakte de dubbel , hij won eveneens het kogelstoten. Jan Vreven eindigde als 8ste in het speerwerpen, Anatole stond na het kogelstoten opnieuw in de cirkel , nu voor discus, hier haalde hij een 9de plaats.Kevin moest na het verspringen naar het polsstokspringen gaan, hij wipte over 3.00m
De spanning was op het einde te snijden, want hoe gingen onze jongens het er vanaf brengen in de estafetten. Benno – Robin – Anatole en Robin spurtten zich naar een knappe 3de plaats. Bij de scholieren traden Simon aan – Bram – Jurgen en Kevin, zij eindigden in 46.56. In het eindklassement ging de overwinning naar DCLA voor Roba , Oeh eindigde knap op een 3de stek op 1,5 punt van de 2de.
Tot slot namen nog enkele atleten deel aan wedstrijden in het buitenland. De werpers trokken naar DusselDorf , Annelies Peetroons eindigde 1ste in het kogelstoten , en 2de in het discuswerpen . Sem pakte eveneens een 1ste plaats bij de juniors; Kenneth en Dylan beten flink van zich in het discuswerpen , zij legden beslag op een 2de en 3de stek. In het kogelstoten eindigde Kenneth 2de en Dylan 4de. Tot slot Nele zij eindigde 2maal op een 2de plaats.
In het kille Brussel nam Lindsey De Grande deel aan de 800m, die zij won in een knappe eindtijd van 20.6.32
Jeroen D’Hoedt en Tim Luyckx werden gegangmaakt door clubgenoot Pieter Desmet op de 1500m, Jeroen was de snelste , Tim finishste als 3de.
