HALLE heeft zijn naam van wielerstad alle eer aangedaan

C21

HALLE heeft zijn naam van wielerstad alle eer aangedaan

Editiepajot_halle_vertrek_1_gr_foto_merckx
De renners verlieten de Grote Markt via de Melkstraat. (Foto's Felix Merckx)
 
Editiepajot_halle_deneef_1_kl_foto_merckx
Steven De Neef (Foto Merckx)
Editiepajot_halle_nijs_2_kl_foto_merckx
Sven Nys. (Foto Merckx)
Editiepajot_halle_veel_volk_2_gr_foto_merckx
Veel volk kwam het vertrek bijwonen. (Foto Merckx)
 
Editiepajot_halle_gilbert_3_kl_foto_merckx
Philippe Gilbert. (Foto Merckx)
Editiepajot_halle_dehaes_4_kl_foto_merckx
Kenny Dehaes. (Foto Merckx)
Editiepajot_halle_debacker_3_gr_foto_merckx
Voor Laurent Debacker was het zijn laatste koers als voorzitter van de KBWB. (Foto Merckx)
 
Dsc_4430
Dsc_4495
Editiepajot_halle_fietsen_4_gr_foto_merckx
Het klaarmaken van de fietsen trok de nodige belangstelling. (Foto Merckx)
 
Dsc_4491_2
Dsc_4489
Ingooigem_vandewalle
Jurgen Van De Walle wint voor tweede opeenvolgende keer Halle-Ingooigem. Foto's Marc Sluys
 
Dsc_4485
Dsc_4481
Halle_ingooigem_aankomst_
Jurgen Van De Walle wint. Foto Marc Sluys
 
Dsc_4476
Dsc_4463
Ingooigem_podium
Het podium van Halle Ingooigem. - Foto Marc Sluys
 

UPDATE: Jurgen Van De Walle wint voor tweede opeenvolgende keer Halle-Ingooigem

Jurgen Van De Walle (Quick Step) wint voor de tweede opeenvolgende keer afgescheiden Halle – Ingooigem. Hij is de eerste renner die twee jaar na elkaar met de overwinning gaat lopen in deze in deze koers. Tweede werd Maud Van Groen (Vacansoleil). Greg Van Avermaet (Omega Pharma-Lotto maakte het podium volledig.

 In de bergstreek ontsnapten 24 renners. Deze werden niet meer bijgehaald. Onder deze 24 kleppers als Nys, Devolder, Gilbert, Jurgen Van De Walle, Johan Coenen, Bjorn Leukemans, Bert Scheirlinckx en Johny Hogerland. Er werd erg snel gereden, want na drie uren koers haalde men een gemiddelde van 46 kilometer per uur.
 
In de laatste 20 kilometer vielen er aanvallen te noteren van Stijn Devolder, de latere winnaar Jurgen Van De Walle en Greg Van Avermaet. Op 9 km van het einde was alles te herbeginnen en viel  Devolder terug aan, maar ook dat was een maat voor niets.
 
Op 4 km van het einde probeerde Jurgen Van De Walle het opnieuw. Hij bleef uit de groep van de anderen tot op de meet. Anaud Groen (Vacansoleil) kwam enkele seconden later als tweede over de streep. De spurt voor de derde plaats werd gewonnen door Greg Van Avermaet voor Stijn Devolder. Gilbert werd vijfde, Johan Coenen zesde, Huub Duyn zevende en Bjorn Leukemans achtste

Klokslag 12.30 uur vertrok vandaag vanop de Halse Grote Markt de 63ste Halle-Ingooigem. De Grote Markt zag zwart van het volk voor het bijwonen van de koersformaliteiten. Men mag zeker zeggen dat Halle zijn naam van wielerstad alle eer heeft aangedaan.

 Velen hadden gehoopt een glimp van Tom Boonen te kunnen opvangen. Helaas, knieproblemen hielden hem thuis. Andere kleppers zoals Gilbert, Devolder, Sven Nijs, Greg Van Avermaet en enkele streekrenners waren wel van de partij. .
De organisatie van de start in Halle lag in handen van Buizingen Sportief en het Halse stadsbestuur. Voor Laurent Debacker, voorzitter van de Koninklijke Belgische wielerbond was het zijn laatste wedstrijd die hij kon bijwonen als voorzitter
Halle – Ingooigem is ook gekend als de Omloop van de Vlaamse Gemeenschap en telt voor de Europese Continentale tour klasse 1.1. De wedstrijd is de laatste aanloop naar het kampioenschap van België dat volgende zondag in Leuven betwist wordt.
 Aan de start in Halle stonden drie ProTour teams, namelijk Quick Step, Omega Pharma-Lotto en Garmin, 5 pro continentale ploegen, 11 continentale ploegen en 8 Belgische teams.
Naast Tom Boonen was ook Jurgen Roelandts die een supportersclub heeft in de Fazant op de Halse Grote Markt niet van de partij. Hij is momenteel op stage in het buitenland als voorbereiding op zijn toerdeelname.
 
De koers maakte een lus van 23 km door het Pajottenland.  Zij reden langs Pepingen, Gooik, Herne en Galmaarden naar Anzegem, waar er nog 6 plaatselijke ronden volgen met telkens de beklimming van de Tiegemberg.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
24 jun 2010
Felix Merckx
Felix Merckx
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief