De Gebeure kroont zich tot koning van Carnaval Halle 2025 met spectaculaire Aladdin-act!

C21

De Gebeure kroont zich tot koning van Carnaval Halle 2025 met spectaculaire Aladdin-act!

Img_0353
Aladin veroverde de harten
 
Img_0376
Mannen van de Met
 
Unknown-35
 
De Krottenmaandagstoet zette maandagavond de Halse straten op hun kop en eindigde in een spetterende climax op de Grote Markt: de langverwachte prijsuitreiking. De grote winnaar? De Gebeure! Met een adembenemende remake van een iconische Aladdin-scène wisten zij zowel de jury als het publiek te veroveren.
 
Dat het een titanengevecht zou worden, stond buiten kijf. De strijd tussen De Mannen van de Met, die de afgelopen twee edities wonnen, en De Gebeure, die dit jaar met ongeziene grandeur uit de hoek kwamen, werd een nek-aan-nekrace. Maar uiteindelijk trok de creativiteit van De Gebeure aan het langste eind: zij sleepten niet alleen de hoofdprijs in de wacht, maar ook de titels voor beste wagen en beste show.
 
Een wervelende show van formaat
De overwinning was dik verdiend. De Gebeure, met zijn 55 leden, toverde een ongeziene spektakelshow uit de hoed. Een reuzengrote marionet, een levensechte kameel die over het publiek zweefde en een oogstrelend decor: elk detail was tot in de puntjes afgewerkt. De groep ging all-in met mysterieuze Oosterse kostuums en een intense schminksessie van maar liefst veertig minuten per persoon.
Op de Grote Markt transformeerde hun performance in een waar musical-spektakel, met een perfect afgestemde soundtrack en choreografie die zelfs Broadway zou doen verbleken. Ook tijdens de stoet kreeg het publiek geen tijd om te knipperen: de ene visuele verrassing volgde de andere op.
 
Gebeure-voorzitter Danny Sluys wist het kamelenhoofd op indrukwekkende wijze te laten zweven over de hoofden van het publiek, wat voor een magisch effect zorgde.
 
Zilver en brons: stevige concurrentie
Op de tweede plaats eindigden De Mannen van de Met, die met hun schlageract de boel stevig op stelten zetten. Hun rijdend Hals schlagerfestival zorgde voor een explosie van kleur en sfeer, met zanger Mathias die de stoet doorkruiste terwijl hij hit na hit afvuurde.
 
Het brons ging naar Van Uure Zegge, die in hun jubileumjaar hun hoogste score ooit behaalden. Hun indrukwekkende samoerai-krijgers sleepten bovendien de prijs voor beste kostuum in de wacht. Een prestatie om u tegen te zeggen!
 
De top vijf werd verder aangevuld door Schief Bezjoebert, die eveneens een Oosters thema hanteerde met een imposante draak, en de Smosjterpotten, die met hun fonkelende bijtjes de prijs voor beste verlichting verzilverden.
 
De volledige eindrangschikking:
  1. Chic

  2. De Leste Kannekes

  3. De Vrie Kadeikes

  4. De Afzakkers

  5. ’t Droijt Veerkant

  6. De Miniatuurkes

  7. De Fleerefluiters

  8. Roeftoejoerkes

  9. De Froesjeleirs

  10. Tienentander

  11. De Ketjes

  12. E Vat Vol Nuizekes

  13. De Boerkes

  14. Onnuuzel Gebaure

  15. De Pertotallekes

  16. Van Ouver ’t Woeter

  17. Tafel 7

  18. De Zotte Benne

  19. Azuu en Ni Anders

  20. De Hallemettekes

  21. De Gekloesjte

 
Feest voor het goede doel
 
Voor de prijsuitreiking werden cheques uitgedeeld aan de goede doelen die Halattraction dit jaar steunt. Vzw Open Armen en de sociale kruidenier ’t Ommekarretje kregen elk 1.111 euro.
 
Tot slot gooiden de prinsen van Tastendeuvel 5.000 krotten uit de ramen van de cafés op de Grote Markt, tot groot jolijt van de feestvierders. En de hoofdprijs? Silke Desmet van Chiro Dworp ging aan de haal met de felbegeerde gouden krot.
 
Carnaval Halle 2025 gaat de boeken in als een editie om nooit te vergeten. Op naar volgend jaar!
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
01 apr 2025
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Marc Sluys | 31 mrt 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief