Plaats voor 150 wagens en 160 fietsen na herinrichting parking Kruisveld

Wie naar sportsite Kruisveld komt, zal er binnenkort makkelijker kunnen parkeren. Stad Halle laat er een nieuwe parking aanleggen met plaats voor 150 wagens en 160 fietsen.
Wie naar sportsite Kruisveld komt om te sporten, naar de scouts te gaan of een activiteit bij te wonen, zal er binnenkort makkelijker kunnen parkeren. Er komen ook 8 plaatsen voor personen met een handicap en 8 laadplaatsen voor elektrische wagens. Later kunnen er nog extra laadpunten bijkomen. Fietsers krijgen 160 fietsplaatsen waarvan 100 plaatsen overdekt. Ook bakfietsen kunnen er gestald worden.
“Over de aanleg van een parking op Kruisveld wordt al lang gesproken”, ”, zegt schepen Pieter Busselot. “De huidige staat van de parking voldoet niet meer aan de noden van de sporters, verenigingen en bezoekers. Ik ben dan ook blij dat dit dossier nu concreet vorm krijgt.”
Regenwater opgevangen in buffervijver
De parking wordt aangelegd met grasbetontegels. Daardoor kan regenwater beter in de bodem trekken. Halle liet eerder ook al Parking Suikerkaai aanleggen met grasbetontegels.
Naast het water van de parking wordt ook het drainagewater van de voetbalvelden opgevangen in de buffervijver. Dat water kan later gebruikt worden om het kunstgrasveld en voetbalveld te besproeien tijdens droge periodes. Zo gaat er minder drinkwater verloren. Voor de buffervijver krijgt Halle 129.375 euro subsidie van de Vlaamse overheid in het kader van de zogenaamde Blue Deal. Dat project steunt oplossingen die regenwater opvangen en opnieuw gebruiken.
Werken duren ongeveer 160 werkdagen
De werken kosten naar schatting 1,9 miljoen euro, inclusief btw. De uitvoering duurt ongeveer 160 werkdagen. Nu de gemeenteraad het dossier goedkeurde, kan de stad een aannemer zoeken
