SINT-PIETERS-LEEUW - Jan Ruusbroec maakt zijn droommachine

Ingezonden foto
Meer dan 400 lagere school kinderen kruipen deze dagen in de huid van Leonardo Da Vinci. Ze bedenken, tekenen en beschrijven hun eigen ‘droommachine’, onder begeleiding van studenten Industrieel productontwerpen van Howest. Het 4de en 6de leerjaar van de Vrije Basisschool Jan Ruusbroec uit Ruisbroek (Sint-Pieters-Leeuw) doet hieraan mede.
De ontwerpers voor klas 4 zijn Lukas Delfosse, Kimberly van der Hoeven, Sebastien François, Bram Ceuleers, Timothy Taymans en voor klas 6: Magali Timmerman, Laura Willems, Aurélie Van Iseghem, Céline Himschoot
Eén droommachine per klas wordt volledig ontworpen door de studenten in het hoger onderwijs. Voor Jan Ruusbroec is dat Don Bosco Halle. Uiteindelijk zullen tien droommachines effectief gebouwd worden door technisch secundaire scholen in heel Vlaanderen.
MyMachine Vlaanderen, een initiatief van MyMachine vzw in samenwerking met Vlajo, maakt het mogelijk voor kleine (en grote) kinderen om hun eigen droommachine te ontwikkelen. Kinderen uit het lager onderwijs bedenken een ‘machine’ (IDEE) die dan verder wordt uitgewerkt door hogeschoolstudenten (ONTWERP) om tenslotte te worden gerealiseerd door leerlingen uit het technisch onderwijs (MACHINE). Gedurende het hele traject kunnen kinderen en studenten beroep doen op de expertise en ondersteuning van diverse bedrijven en organisaties om zo de knapste machines te realiseren.
Zoeken
Meer Nieuws
marc colpaert | 05 feb 2026
Marc Sluys | 05 feb 2026
Marc Sluys | 02 feb 2026
Marc Sluys | 30 jan 2026
Marc Sluys | 30 jan 2026
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Hugo Deville | 30 jan 2026
Vlaams Belang vraagt toepassing busverbod na toenemende onveiligheid op bussen in Sint-Pieters-LEEUW
Marc Sluys | 29 jan 2026
Marc Sluys | 27 jan 2026
Marc Sluys | 27 jan 2026
Marc Sluys | 24 jan 2026
Marc Sluys | 22 jan 2026
marc colpaert | 21 jan 2026
marc colpaert/Marc Sluys | 21 jan 2026
Devogeleer Emile | 10 jan 2026
Marc Sluys | 09 jan 2026
colpaert marc | 07 jan 2026
Marc Sluys | 07 jan 2026
Marc Sluys | 05 jan 2026
