Feestelijke opening van de Nerebos- en Kareelstraat in BELLINGEN

C21

Feestelijke opening van de Nerebos- en Kareelstraat in BELLINGEN

Editiepajot_bellingen_nieuwe_straat_1_foto_elsie_de_greef_
foto © Elsie De Greef
 
Editiepajot_bellingen_nieuwe_straat_2_foto_elsie_de_greef_
foto © Elsie De Greef
 

Het gemeentebestuur, het studiebureau en de aannemer nodigden iedereen uit op de feestelijke opening van de nieuwe Nerebos- en Kareelstraat in Bellingen. Samen met de concertband Theobaldus uit Groot-Pepingen wandelden ze de nieuwe straat in. Achteraf kon iedereen in zaal de kring samen het glas heffen op de mooie herinrichting van de straat en de schoolomgeving.

De straten werden reeds geopend met de leerlingen en personeelsleden van ’t Spring in Veld en een afvaardiging van het Orthopedagogisch Centrum Terloo. Maar ook  voor de inwoners van Bellingen, van Pepingen, het gemeentebestuur en het OCMW-bestuur mocht deze herinrichting van de Kareelstraat en de Nerebosstraat niet onopgemerkt voorbijgaan.

De ontwerpen werden aan de bewoners voorgelegd op een infovergadering. Met deze inbreng werden de definitieve plannen opgemaakt. De plannen werden door de bewoners gunstig onthaald en rekeninghoudend met alle adviezen werd er een bouwvergunning afgeleverd.

De straat is voor de bewoners heringericht, veiliger en duidelijker gemaakt. Er werden parkeerplaatsen en voetpaden aangelegd zodat, met wat goeie wil, iedereen zijn plaats heeft. Naast de rijweg en de parkings is er een gescheiden rioleringsnet aangelegd zodat na de Boekhoutstraat in Pepingen, nu de 2de  schoolomgeving niet alleen bovengronds heringericht is maar ook ondergronds. Het afvalwater is nu gescheiden van het hemelwater.

Andre De Roubaix, Burgemeester Pepingen : “Deze straten zijn nu mooi en bieden de mogelijkheid tot een verkeersveilige schoolomgeving. Als wij nu met zijn allen de straten ook nog verkeersveilig gebruiken, dan pas is dit project echt geslaagd.“

De burgemeester bedankte vele mensen zoals het studiebureau, de werfleider, de politie,... en natuurlijk ook de inwoners en gebruikers van de Nerebos- en de Kareelstraat om hun begrip bij deze herinrichting. Ook bedankte hij de concertband Theobaldus Groot-Pepingen om de feestelijke tint die ze aan de opening gaven.

Er werd ook gewaarschuwd voor gladheid in de Kareelstraat de komende winter want omwille van de nieuwe weg en de beton die nog niet uitgehard is, mag er geen zout gestrooid worden. Dit geldt ook voor de heraangelegde Nieuwe Baan, maar deze blijft deze winter afgesloten voor doorgaand verkeer.

Het lint werd doorgeknipt, de concertband speelde een deuntje en de aannemer en de ontwerper boden alle aanwezigen nog een hapje en een drankje aan in de Kring.

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
29 dec 2012
Elsie De greef
Elsie De greef
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief