Huisdier kan in PEPINGEN mee in graf van baasje

"Wel veel onnodige administratie toegevoegd aan LVB-voorstel"
Op de gemeenteraad van 22 april 2025 werd een aangepast reglement voor de Pepingse begraafplaatsen goedgekeurd. Onder impuls van LVB is het eindelijk mogelijk om samen met de as van je gezelschapsdier begraven te worden. Saskia Beeckmans (LVB – Lijst van de Burger): “We zijn tevreden dat dit aangepast werd, al hadden we graag minder regeltjes en administratieve last gezien.”
De Vlaamse overheid maakte het in 2024 mogelijk om samen met je huisdier begraven te worden. Onder leiding van LVB - Lijst van de Burger gaf in het schepencollege van 15.04.2024 al groen licht aan de gemeentediensten om een reglement uit te werken. Saskia Beeckmans (LVB – Lijst van de Burger): "Dat was nog niet gebeurd, dus stelden we op de gemeenteraad van 27 maart zelf een aangepast en volledig uitgewerkt reglement voor. Team Pepingen verdaagde dit naar de volgende gemeenteraad en voegde nog administratieve bepalingen toe die de aanvraag eigenlijk verzwaren. We hadden graag minder ingewikkelde formaliteiten gezien, maar hebben het punt toch goedgekeurd. We willen dit eindelijk mogelijk maken voor onze burgers."
Veel administratieve hordes
De toevoegingen van Team Pepingen maken het volgens LVB moeilijker om aan de voorwaarden te voldoen. Saskia Beeckmans (LVB): “We willen het net toegankelijker maken voor iedereen. In die zin mist het nog wat voeling met de realiteit van rouwende burgers. Zo moet de wens opgenomen zijn in een laatste wilsbeschikking of moet er een gezamenlijk verzoek zijn van alle bloed- en aanverwanten in de eerste graad. Maar niet iedereen krijgt de kans of denkt er op tijd aan om zo’n wilsbeschikking op te stellen en een gezamenlijk verzoek is binnen sommige families niet mogelijk door een verloren contact of een dispuut. De controle of een eerder overleden partner zich tegen de beslissing verzette, verzwaart de administratie nog meer. Waarom niet bij de kerntaken van de gemeente blijven en er op vertrouwen dat de rouwenden de begraving organiseren naar best vermogen en met respect voor alle betrokkenen?”
“Er zijn nu zelfs minder formaliteiten bij de aanvraag van een concessie dan voor de meebegraving van een huisdier. Dat is absurd, in een Diervriendelijke Gemeente zoals Pepingen zou je net minder administratieve hordes verwachten.”
“Toch zijn we tevreden dat dit eindelijk mogelijk is. De emotionele band met een (overleden) huisdier kan sterk zijn en een laatste rustplaats kunnen delen is een grote troost voor vele baasjes.”
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 23 apr 2025
Marc Sluys | 23 apr 2025
Marc Sluys | 23 apr 2025
Marc Sluys | 23 apr 2025
Marc Sluys | 23 apr 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 23 apr 2025
Marc Sluys | 21 apr 2025
Marc Sluys | 15 apr 2025
Marc Sluys | 11 apr 2025
Marc Sluys | 11 apr 2025
Marc Sluys | 10 apr 2025
Marc Sluys | 05 apr 2025
Marc Sluys | 31 mrt 2025
Marc Sluys | 31 mrt 2025
Marc Sluys | 31 mrt 2025
Marc Sluys | 31 mrt 2025
Marc Sluys | 31 mrt 2025