Politieraad Geraardsbergen/Lierde keurt uitbreiding van politieformatie goed

Tijdens de politieraad van donderdag 19 juni 2025 werd unaniem groen licht gegeven voor een uitbreiding van het personeelskader bij de Lokale Politie Geraardsbergen/Lierde. Concreet gaat het om vier extra inspecteurs voor de dienst interventie.
De politieraad van 19 juni keurde de vraag om het aantal inspecteurs binnen de dienst interventie uit te breiden met vier extra functies goed. Een beslissing die niet uit de lucht komt vallen, maar het resultaat is van een grondige analyse van de actuele én toekomstige noden binnen het korps.
Nieuwe criminaliteit vraagt nieuwe aanpak én meer capaciteit
De maatschappij verandert razendsnel. Nieuwe technologieën brengen mogelijkheden, maar zijn tegelijk ook een motor voor nieuwe vormen van criminaliteit. Misdrijven zoals cybercrime, intrafamiliaal geweld en verslavingsproblematieken vergen steeds meer tijd en expertise. Daarnaast blijft de politie een zichtbare en belangrijke speler in de openbare ruimte: bij evenementen, wielerwedstrijden, manifestaties en dagelijkse veiligheidstaken. Die evolutie zet druk op het dagelijks politiewerk en vraagt om een andere aanpak.
“Het wordt steeds moeilijker om met ons huidige personeelsbestand alle kerntaken – zowel bestuurlijk als gerechtelijk – volledig rond te krijgen. Ons korps wil deze uitdagingen niet uit de weg gaan, maar wil tegelijk ook een zorgzame werkgever blijven, die aandacht heeft voor het welzijn van haar medewerkers. De uitbreiding van de formatie is dan ook geen luxe, maar een noodzakelijke stap om te kunnen blijven inzetten op veiligheid, nabijheid én kwaliteit” klinkt het vastberaden bij korpschef Patrice De Mets.
Langdurige rekrutering zet druk op werking
De lange selectieprocedure én de daaropvolgende politieopleiding die een jaar duurt, zorgen ervoor dat het invullen van de bestaande goedgekeurde formatie een blijvende uitdaging is.
Door deze extra plaatsen te voorzien kan de politiezone anticiperen op pensioneringen en vertrekkers uit de zone en kan de selectieprocedure en opleiding al vroeger starten.
“We mogen de realiteit niet negeren. Onze politie moet kunnen blijven inspelen op de veiligheidsuitdagingen van vandaag en morgen” aldus burgemeester Van Trimpont. “Deze uitbreiding is essentieel om het korps operationeel sterk te houden, én om de mentale en fysieke draagkracht van de medewerkers te bewaken”
“We voelen dat de werkdruk in stijgende lijn gaat,” vult burgemeester Soetens aan. “Deze uitbreiding geeft het korps de nodige ademruimte én stelt ons beter in staat om in te spelen op de verwachtingen van onze inwoners. Tegelijk willen we door deze uitbreiding ook vooruitdenken en het effect van de lange aanwervingstrajecten enigszins opvangen.”
De bijkomende inspecteurs zullen worden ingezet binnen de interventiedienst, die als eerste instaat voor dringende oproepen. Zij staan 24/7 klaar om in te grijpen bij noodgevallen, zoals verkeersongevallen, misdrijven, overlast, en andere situaties die politiehulp vereisen. De uitbreiding is dan ook een directe investering in de veiligheid en het welzijn van alle inwoners van Geraardsbergen en Lierde.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Colpaert | 25 jun 2025
Marc Colpaert | 25 jun 2025
Marc Colpaert | 25 jun 2025
Geraardsbergse Jera Redant schittert als Miss Exclusive 2025 en nieuwe ambassadrice van Manneken-Pis
marc colpaert | 23 jun 2025
marc colpaert | 23 jun 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
marc colpaert | 23 jun 2025
marc colpaert | 19 jun 2025
Marc Sluys | 18 jun 2025
marc colpaert | 16 jun 2025
marc colpaert | 12 jun 2025
marc colpaert | 05 jun 2025
marc colpaert | 05 jun 2025
marc colpaert | 05 jun 2025
marc colpaert | 05 jun 2025
marc colpaert | 31 mei 2025
marc colpaert | 30 mei 2025
marc colpaert | 27 mei 2025