Kimberly De Marie (KA HALLE) laureate geschiedeniswedstrijd Koning Boudewijnstichting

Foto Kos
Het Europees netwerk EUSTORY organiseert reeds enkele jaren geschiedeniswedstrijden in verschillende Europese landen. Het netwerk verenigt organisaties uit 22 landen, die historische onderzoekswedstrijden organiseren voor jongeren.
De EUSTORY geschiedeniswedstrijd wordt in ons land georganiseerd door BELvue, democratie en geschiedenis, een Fonds dat beheerd wordt door de Koning Boudewijnstichting. Leerlingen uit de derde graad secundair onderwijs kunnen elk jaar meedingen naar een mooie prijs.
Het centrale thema van deze editie was ‘Van schoolbank naar werkbank’.
Hoe gebeurde de overgang van de schoolbanken naar het werk in de vorige generaties? Op welke leeftijd verliet men de school? Wie kon naar de universiteit of het hoger onderwijs? Hoe leerde men een beroep? Was dat hetzelfde voor jongens en meisjes? Wie besliste over toekomstige studies? Over het toekomstig beroep? Waren de studies duur? Bestonden er toen al stages? Werkten scholen samen met bedrijven? Was het toen makkelijker of moeilijker om werk te vinden? Hoe ging het dan met zelfstandige beroepen? Hoeveel bedroeg het eerste loon en hoeveel moest men daarvan thuis afstaan? Hoe keek men aan tegen werkloosheid?
Kimberley De Marie (vorige week afgestudeerd aan het KA HALLE) ging in haar omgeving (familie, kennissen, gemeente) op zoek naar ervaringen van andere generaties over een thema waarmee zij in hun directe toekomst ook zullen te maken hebben. Via interviews, bronnen- en literatuuronderzoek maakte ze een creatief, persoonlijk werkstuk over de eigen familiegeschiedenis, gelinkt aan de een stuk ‘grote’ geschiedenis.
Onlangs werden de prijzen aan 11 jongeren uitgereikt. De drie eerste laureaten (één Vlaamse, één Franstalige en één Duitstalige) ontvingen 1.000 euro, de anderen slepen elk 500 euro in de wacht.
De winnaars kunnen samen met laureaten uit andere Eustorylanden in de zomer en het najaar deelnemen aan Europese youth-academies die telkens rond een bepaald thema zijn opgezet. Deze keer zijn er seminaries gepland in Berlijn, Scuol (Zwitserland)en in Sofia/Plovdiv (Bulgarije).
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 07 mei 2025
Marc Sluys | 07 mei 2025
marc colpaert | 07 mei 2025
marc colpaert | 05 mei 2025
Marc Sluys | 05 mei 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 05 mei 2025
Marc Sluys | 04 mei 2025
Marc Sluys | 03 mei 2025
Marc Sluys | 02 mei 2025
Marc Sluys | 02 mei 2025
Marc Sluys | 02 mei 2025
Marc Sluys | 30 apr 2025
Marc Sluys | 30 apr 2025
Marc Sluys | 30 apr 2025
Marc Sluys | 30 apr 2025
Marc Sluys | 30 apr 2025
Marc Sluys | 30 apr 2025
Marc Sluys | 30 apr 2025