Bufferbekken aan Baetensstraat moet wateroverlast in HALLE centrum beperken

C21

Bufferbekken aan Baetensstraat moet wateroverlast in HALLE centrum beperken

Editiepajot_halle_baetensstraat_foto_merckx
Foto © Felix Merckx
 

In het kader van de bestrijding van de wateroverlast in Halle wordt een bufferbekken aangelegd op de hoek van de Baetensstraat met de Demaeghtlaan.

Tijdens de werken in het kader van het zwart punt N6-V. Baetensstraat, in opdracht van AWV, werd reeds de wervelventielconstructie geplaatst op de Zuster Bernardastraat, deze had tot doel om het water komende van de Ninoofsesteenweg, L. Van Beverenstraat en hogerop vertraagd via de Zuster Bemardastraat te laten afvloeien naar het centrum van de stad.
 
Het teveel aan water zal dan worden opgestuwd in de riolering van de A. Demaeghtlaan om zo het bufferbekken te vullen en vertraagd te lozen. Indien het bufferbekken vol blijkt te zijn, is er een overstortleiding voorzien om het water om te leiden via de Victor Baetensstraat.
 
Deze oplossing dient ervoor te zorgen dat de wateroverlast in Halle centrum vermindert. De enige ingreep die nog dient te gebeuren om dit in werking te laten treden is de bouw van het bufferbekken zelf.
 
De uitvoeringstermijn voor dit dossier bedraagt 90 werkdagen.
 
De kosten worden geraamd op een totaal van 929.964,62 euro. De stad moet hiervan 54.078,42 euro betalen.
 
De werken moeten nu nog aanbesteed worden, zodat het nog enkele maanden zal duren vooraleer het bufferbekken er zal liggen.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
18 sep 2010
Felix Merckx
Felix Merckx
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief